Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Klasické pohádky dostávají nový rozměr. Fanoušci jsou nadšení

Jan Chalupa

Jan Chalupa

7. 3. 2013

Hansel and Gretel Witch Hunters!Komentář!Sněhurka nebo Jeníček a Mařenka jsou dnes považovány za klasiky pohádkového žánru. Současní filmaři se ale rozhodli, že z nich vytvoří komediální, nebo dokonce akční trháky. Skutečně to nikomu nevadí?

video
play-sharp-fill

Zatím to vypadá tak, že se nad tím nikdo nepozastavuje. Právě Jeníček a Mařenka sklízí od naší fanouškovské komunity spíše pozitivní ohlasy. A to i přesto, že se v moderní verzi mluví sprostě nebo střílí z kulometu.

„Tohle je jeden z nejlepších filmů na motivy pohádek. Klobouk dolů, bavila jsem se celý film, nebylo to křečovité, vizuální efekty parádní, humoru tam bylo dost, ale ne přehnaně moc,“ napsala nám například uživatelka Ela Prokopová.

Jeníček a Mařenka jsou ve svém dětském věku nuceni střetnout se s šílenou čarodějnicí. Ve filmu se s nimi setkáváme v dospělém věku, kdy se již zabíjením čarodějnic živí. A neberou si přitom žádné servítky!

Někteří v tom vidí konečně správné uchopení látky. „No ono když baba Jaga cpe Jendu do pece nebo když vlk požírá Karkulku a babičku, tak to taky není zrovna nenásilné. Tak proč nepřidat meč či luk?“ ptá se nás žertovně uživatelka Alenka Sparrow.

I naše recenzentka Nela Christovová film chválí. „Na rozdíl od podobně laděného Van Helsinga, kterému nepomohl už ani výborný soundtrack Alana Silvestriho, tak jde o celkem povedenou fantasy komedii. Koneckonců víc se od ní stejně nedalo čekat,“ napsala v recenzi, ve které filmu udělila velmi slušné čtyři hvězdičky.

Vypadá to tedy, že klasické pohádky čekají ještě hodně zajímavé časy…

A jak se k celé záležitosti stavíte vy? Napište nám své názory do komentářů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Klasické pohádky dostávají nový rozměr. Fanoušci jsou nadšení

Hide picture