Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Kniha Léky smutných reflektuje fanoušky fantasy a hráče her na hrdiny

Marek Hofman

Marek Hofman

25. 1. 2013

Pavel Gotthard: Léky smutných (perex)Na knižní trh vstoupil knižní debut mladého českého autora Pavla Gottharda. Spisovatel se v románu Léky smutných zaměřil přímo na nadšence do fantastiky, hráče Dračího doupěte i aktivní účastníky LARPů.

Současná (vlevo) a původní návrh obálky knihy Léky smutných. Zdroj: nakladatelství Host

Současný (vlevo) a původní návrh obálky knihy Léky smutných. Zdroj: nakladatelství Host

Pavel Gotthard je nováček na poli české fantastiky. Vystudoval rozhlasovou a televizní dramaturgii a scenáristiku na JAMU. Dosud se věnoval především právě rozhlasu. Jako autor se podepsal pod adaptace Železná koruna se vrací, Lesk a bída čekání a několika díly z cyklu Životopisy.

Pohybuje se mezi milovníky fantastiky a hráči LARPu, jemuž se věnuje zejména coby organizátor a autor her. Na základě svých zážitků a zkušeností napsal román Léky smutných. „Jde o reflexi komunity fanoušků fantasy a hráčů rolových her. Formou je to fantasy kombinovaná se společenským románem,“ přibližuje knihu Gotthard.

Přečtěte si: Kniha Nová pražská strašidla převrat v legendách nenastolí

Za hlavního hrdinu zvolil autor studenta žurnalistiky Davida. Ten si zažívá první vážné milostné trápení. Jeho přítelkyně si našla svět,obálka Pavel Gotthard: Léky smutných do něhož utíká před realitou. Aby David vztah udržel, musí se do stejného světa vydat také. Cesta do něj vede přes polykání prášků na spaní a noci strávené na ne zrovna příjemných místech.

Léky smutných se zaměřují na problémy jedinců, kteří se občas uzamykají ve vlastních realitách. Šermířů, milovníků fantastické literatury a filmů, hráčů her na hrdiny, gotiků a jiných. Kniha se snaží nalézt odpověď na otázku, čím se dají vyléčit smutky těchto i dalších lidí.

Název: Léky smutných. Autor: Pavel Gotthard. Ilustrace na obálce: Helena Neubertová. Nakladatel: Host, 2013. Počet stran: 200. Doporučená cena: 269 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kniha Léky smutných reflektuje fanoušky fantasy a hráče her na hrdiny

Hide picture