×
FANZINE.cz

Knižní fantasy novinky v srpnu – Harry Potter i Praví bastardi

Lene Kaaberbolová: Divočarka 6 – Vrativec

Lene Kaaberbolová: Divočarka 6 - VrativecÚžasné finále světově proslulé fantasy o divočarech. Bravita se vrátila mezi živé a je ochotná jít doslova přes mrtvoly, aby si vydobyla zpět pozici vládkyně světa. Zastavit ji může jedině Klára spolu se členy svého divočarského kruhu. Ovšem jedno je jasné, pokud zemře Bravita, zaplatí za to někdo životem… Podaří se Kláře a jejím přátelům zachránit divoký svět a nastolit v něm mír?

Vydalo nakladatelství Cpress 26. srpna 2021.

Joanne K. Rowlingová: Harry Potter a vězeň z AzkabanuJoanne K. Rowlingová: Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Co čeká na Harryho a jeho kamarády třetí rok na bradavické škole? Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích.

Harry Potter 4 – ilustrované vydání.

Vydalo nakladatelství Albatros 26. srpna 2021.

Sylva Mašková: Voda přes šibenici

Sylva Mašková: Voda přes šibeniciKdyž je Běla jako dítě vyhnána ze svého domova ve skalách, netuší, že se její cesty zkříží s tím, před kým jí od narození nejvíce varovali. Sebestředný kníže jí výměnou za službu vezme pod svoji ochranu a ona se tak stane součástí jeho světa. Světa nekončících bojů o moc a víru v jednoho boha.

Běla ví, že musí před knížetem za každou cenu uchránit tajemství svého původu a své vlastní víry v jiné bohy, ale i přes každodenní riziko odhalení mu zůstává nablízku. Vyrůstá v jeho stínu a zůstává mu věrná i v nelehké době, kdy se do boje o moc zapojí prastaré síly dávných poslů bohů, které kníže svým mečem nedokáže porazit. Běla, která by nejraději zůstala navždy skrytá ve stínu, je tak nucena z něj vystoupit, a odhalit svoje schopnosti ve světě, kde nejsou vítány.

Vydalo nakladatelství Monument 30. srpna 2021.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..