×
FANZINE.cz

Knižní fantasy novinky v září – Aaronovitch, Salvatore či Abercrombie

Robert Anthony Salvatore: Rozervání 1 – Společníci

Robert Anthony Salvatore Rozervání 1 – SpolečníciNejnovější díl oblíbené fantasy ságy R. A. Salvatoreho, autora děl ze seznamu bestsellerů New York Times, s názvem Společníci přesouvá jeho hrdinu Drizzta do nové éry Forgotten Realms. Zatímco jeho život visí na vlásku, přemýšlí Drizzt o svých věrných spojencích, kteří mu stáli po boku od prvních let jeho života na povrchu – přátel, kteří prosluli jako Společníci síně. Mezitím se však začnou projevovat první známky Rozervání.

Vydalo nakladatelství Fantom Print 15. září 2018.

Daniela Mičanová: Modrá krev 4 – Jakubovy housleDaniela Mičanová Modrá krev 4 - Jakubovy housle

V šerém dávnověku bůh moudrosti Thovt svěřil veškeré vědění papyrovému svitku a ukryl jej na bezpečném místě. Tolik praví egyptská pověst. Nebo že by to nebyla pověst? Co kdyby si tajemný svitek shodou náhod našel cestu do orientálního obchůdku v současném Brně? A co kdyby jeho majitelka podlehla neodolatelnému nutkání vyzkoušet moc starověkých zaklínadel na vlastní kůži?

Jak to v takových případech chodí, její začátečnická odvaha vyláká z temných doupat síly, s nimiž si křehká dívka neporadí bez pomoci z druhého břehu. Naštěstí se nabízí pomocná ruka démonického houslisty Jakuba a jeho nemrtvých přátel.

Na nebezpečné cestě do Káhiry a zpět budou potřebovat notnou dávku odvahy, osobního nasazení i upřímného citu. Černočerné zlo se totiž nevzdává nijak snadno a většinou nebere zajatce.

Vydalo nakladatelství Fantom Print 16. září 2018.

Joe Abercrombie: Půl krále

Joe Abercrombie: Půl králeVlastní rodina ho zradila a nechala napospas smrti, ale princ Jarvi, nedobrovolný dědic rozděleného království, přísahal, že trůn, o který nikdy nestál, získá zpět. Nejprve však musi přežít kruté zacházeni, okovy a hořké vody samotného Roztříštěného moře – to vše jen s jednou zdravou rukou.

Do tvrdého, neúprosného světa se narodil jako nedochůdče, neumí držet štít ani se ohánět sekerou – jako smrtící ostří mu tedy slouží vybroušená mysl. Shromáždí zvláštní společenství štvanců a zjistí, že mu mohou pomoci víc, než by dokázal kdokoli z urozených. Přesto může Jarviho cesta skončit stejně, jako začala – ve zvratech, léčkách a neštěstí…

Vydalo nakladatelství Laser 19. září 2018.

Tad Williams: Kámen rozlukyTad Williams: Kámen rozluky

Ineluki – Král Bouří ovládá východní Ard. Teprve tehdy, když se celá země ocitá pod vlivem Inelukiho, tak se zbytky kdysi obdivuhodné armády lidí vydávají hledat poslední svatyni a současně místo setkání – Kámen rozluky, místo, které je od pradávných časů zahaleno rouškou tajemství.

A po celé zemi roztroušení členové Bratrstva Svitku se za každou cenu snaží splnit uloženou misi… Putují ze zničených lidských tvrzí k ukrytým horským jeskyním trollů Qanucu… Smrtelník poprvé navštíví tajemné město Sithů…

Vydalo nakladatelství Laser 27. září 2018.Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..