×
FANZINE.cz

Knižní novinky literární fantastiky v září – Collinsová, Nix i Neff

Ondřej Neff: Barbora a Zlatý robotOndřej Neff: Barbora a Zlatý robot

Barbora a její kamarádi se narodili na vzdálené planetě Botera. Proč ale všichni v jejich osadě žijí tak nuzně, když je na druhé straně Mechlesu osada se všemi vymoženostmi pro pohodlný život? Něco se změní té noci, kdy v zálivu vyroste nový ostrov a na něm se objeví záhadný Zlatý robot. Kdo to je a proč přišel? Barbora a její přátelé postupně odhalují jedno tajemství za druhým, až přijdou na stopu opravdu velkého zločinu. Dokážou mu zabránit?

Originální dětská sci-fi od oceňovaného českého autora. Ilustroval Karel Jerie.

Vydalo nakladatelství Albatros 14. září 2020.

Liz Kesslerová: Emily Vichrná a proud času

Liz Kesslerová: Emily Vichrná a proud časuEmily získá kouzelný kamínek, který umí plnit přání. Díky němu nahlédne do budoucnosti… a je to pohroma! Zkusí jiné přání, jenže každá cesta časem ji dovede do budoucnosti, která se vyvíjí nepříznivě buď pro suchozemce z Brightportu, nebo pro mořské lidi v Shiprocku.

Oceán je znečištěný spoustou plastů, všude samé odpadky a obyvatelé obou měst spolu nedokážou žít v souladu. Existuje něco, co by Emily mohla udělat, aby budoucnost změnila?

Devátý díl oblíbené série. Emily tentokrát čeká cesta do budoucnosti!

Vydalo nakladatelství Albatros 14. září 2020.

Suzanne Collinsová: Balada o ptácích a lidechSuzanne Collinsová: Balada o ptácích a lidech

Je ráno v Den sklizně, který zahajuje desáté Hladové hry. Osmnáctiletý Coriolanus Snow se v Kapitolu připravuje na svou jedinou příležitost získat slávu jako trenér, jeho šance jsou však mizivé. Dostal ponižující úkol trénovat největšího outsidera, splátkyni z Dvanáctého kraje. V aréně bude probíhat boj na život a na smrt. Mimo ni Coriolanus začne se svou splátkyní soucítit a stane před zásadním rozhodnutím: řídit se pravidly, nebo přežít?

Hunger Games se vracejí! Poznejte minulost Coriolanuse Snowa.

Vydalo nakladatelství Fragment 17. září 2020.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..