Menu
FANZINE.cz
Komiks

Komiksové novinky na březen 2013: Stephen King expanduje do komiksů

Ondřej Pešek

Ondřej Pešek

28. 2. 2013

Drew Struzan: Star Wars - Vzestup SithůPřestože by se v březnu mělo začít oteplovat a všichni už se těší na procházky, na výlety, na sluníčko a veselí, stejně se najdou studené dny.  A znáte lepší způsob, jak zabít pochmurné počasí, než s dobrým komiksem v ruce? Tak se podívejme, co nás v březnu čeká za novinky.

Americký upír

Hvězda moderního komiksu Scott Snyder spojila své síly s legendou nad legendami, s mistrem hororu Stephenem Kingem, a dohromady stvořili hitový komiks. Upírů je sice poslední dobou dost, ale proč je nepojmout bez příkras? Co když se spojí upíři s divokým západem a s dvacátými léty v Americe?

obalka John T. Totleben: Bazinac #5Swamp Thing-Bažináč #5: V prach se obrátíš

Jako by hororu nebylo málo, o týden později uzří světlo světa pátý Bažináč. Po epické bitvě se chce vrátit domů a oddávat se milostným hrám se svou Abby. Právě tyhle hrátky ale kdysi někdo vyfotografoval a Abby byla obviněna ze zoofilie. A co by správný zoofil neudělal, uteče do Batmanova Gothamu.

Green Lantern: Pomsta Green Lanternů

Hal Jordan, lépe známý jako Green Lantren, se potýká se svou minulostí. Musí se vypořádat se svými dávnými skutky a odčinit svůj masakr paralelních Green Lanternů. Ale tato cesta nebude jednoduchá, další vzpomínky se noří z šera. Především uprostřed nepřátelského území.

obalka Drew Struzan: Star Wars -  Vzestup SithuStar Wars: Vzestup Sithů #1

Od té doby, co v omnibusech začaly vycházet Hvězdné války, zachvátily celou řadu a staly se nejupřednostňovanějším segmentem této řady. A protože opravdu dávné časy před filmy už byly zmapovány, vrhne se další kniha na momenty těsně před prvním dílem. Setkejte se s Darth Maulem, jak ho neznáte.

Crew2 #34

Čtyřiatřicáté (ačkoli na svých stránkách Crew píše, že třiačtyřicáté) číslo představuje poslední Crew tak, jak ji známe. Poté se už najíždí na nový systém. Takže si pořádně užijte Sláina, který láká i na úžasné obálce, i Soudce Dredda.

Garfield #38

Lenosti není nikdy dost. Žraní nikdy nikoho neomrzí. Stripy se okoukají až po delší době. Lidé mají rádi domácí mazlíčky. Sedmnáct procent obyvatel České republiky tvrdí, že oranžová je jejich oblíbená barva. Důvodů, proč stále i po těch letech vydávat Garfielda, je plno. A vy tvrdíte, že jste se s ním ještě nesetkali?

Calvin a Hobbes #8: Jeden neví, kam dřív skočit

Že mají lidé slabost pro stripy, to dokazuje i Bill Watterson se svým Calvinem a Hobbsem. To, že své vtípky pojímá jinak, to už je vedlejší. Kdo má chuť na trochu těch dětských mouder, cynických připomínek a trochu osobní filozofie, neměla by mu tahle dvojice ujít.

obalka Stan Sakai: Usagi Yojimbo #19Usagi Yojimbo #19: Otcové a synové

Usagimu Yojimbovi, králičímu samurajovi, u nás pšenka kvete. Pomalu už česká vydání dohání originální čísla. Po Yokaiovi, barevném speciálu, tak pokračuje jeho cesta ve starých černobílých kolejích. A potká ho něco nového?

Bleach #6: The Death Trilogy Overture

Ani na čistokrevné mangy se nezanevřelo. A co nás čeká v šestém Bleachi? Rukia potká svého bratra. Nemilá příhoda. A aby toho nebylo málo, Ičigo má jedinou šanci: Spojit se s bývalým protivníkem. Podaří se mu to, nebo si tímto krokem jen přitíží?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Komiksové novinky na březen 2013: Stephen King expanduje do komiksů

Hide picture