Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Les zbloudilých, druhý díl série o čarodějce Okse, pokřtila Petra Černocká

Lenka Zajícová

Lenka Zajícová

12. 12. 2011

Oksa Pollocková: Vyvolená, Wolfová, Plichotová (obálka knihy)Vydání a křest druhého dílu série Les zbloudilých, který proběhl v sobotu 10. prosince na Brněnském výstavišti. To jsou hned dvě překvapení, která připravilo nakladatelství JOTA pro čtenáře a fanoušky čarodějky Oksy Pollockové od francouzských spisovatelek Anne Plichotové a Cendrine Wolfové.

Spisovatelky A. Plichotová a C. Wolfová Zdroj: Jota

Po prvním díle Vyvolená o dospívající mladé kouzelnici se čtenáři mohou těšit na druhý díl série Les zbloudilých. Oksa Pollocková pokročila se svým čarodějnickým výcvikem a hodlá se pustit do boje za Edéfii. Všechno se však zkomplikuje, když se ztratí její nejlepší přítel Gusta.

Oksa se však jen tak lehce nevzdává a hodlá vypátrat svého kamaráda za každou cenu. Když pak najde v jeho mobilním telefonu fotografii, která zachytila jeho zmizení, Oksa neváhá a pouští se do nového nelehkého souboje.

Čtěte: Kniha Vyvolená představuje neohroženou čarodějku Pollockovou

Druhým překvapením byl křest nového dílu, který se uskutečnil v sobotu 10. prosince 2011 v 15 hodin na Brněnském výstavišti v pavilonu F. Stylovou kmotrou knihy se stala filmová čarodějnice Saxana Petra Černocká. Akce byla určena jak pro skalní fanoušky, tak i pro rodiny s dětmi, pro které nechyběly hry, písničky a další zábava.

Série o Okse Pollockové se skládá z celkem šesti dílů, které se těší značné popularitě jak ve Francii, tak i v ostatních zemích. Francouzská autorka Cendrine Wolfová se přiznala, že do postavy hlavní hrdinky promítla své dětství a jedinečný pohled na svět. Vydavatelství JOTA také připravuje brzké vydání třetího dílu Srdce dvou světů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Les zbloudilých, druhý díl série o čarodějce Okse, pokřtila Petra Černocká

Hide picture