Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Muž z oceli odhalil další postavy universa. Kdo se v budoucnu představí?

Jan Uhlík

Jan Uhlík

17. 6. 2013

Před lety zahájil Iron Man postupné sjednocování Avengers. O to samé se zřejmě pokusí i film Man of Steel. Již teď víme o několika postavách, které se objeví ve světě Supermana.

Barman, Lex Luthor, Cyborg

Zleva: Ochránce Gotham City, Batman. Superpadouch Lex Luthor. Cyborg, napůl člověk a napůl robot. Zdroj: dccomics.com

Film se ani nedostal na filmová plátna a už se začalo mluvit o budoucnosti a plánech ohledně Justice League. Nedávno nám byl nabídnut snímek právě z nového Supermana, kde se objevilo logo Wayne Enterprises. Tím se nám zcela potvrdila účast Batmana. Nečekejte však příchod Christiana Balea.

David S. Goyer, scenárista Muže z oceli, úplně vyvrátil účast Batmana z Nolanovy trilogie. Proč? Představte si, že by se Superman dozvěděl o Banovi, Talie al Ghul a bombě, která má zdevastovat Gotham City. Film by rozhodně nedosahoval ani poloviční délky.

Proto v budoucnu budeme svědky dalšího netopýřího filmu z jiné perspektivy. Tentokrát by se právě Superman měl stát inspirací pro zrození samotného temného rytíře. „Myšlenka Muže z oceli spočívá v tom, že je právě prvním superhrdinou vůbec. Mohli by tu být lidé, kteří pomáhají lidem, ale rozhodně ne v kostýmech. A jelikož se Superman představil světu, tak tím vyslal impuls a odvahu ostatním,“ řekl Goyer.

Superman

První hrdina, který nastartuje trend kostýmů. Zdroj: distributor filmu

Batman není jediný, kdo se v nadcházejících letech objeví. Goyer potvrdil i Ronalda Everse, známého především pod přezdívkou Cyborg. Tím pádem se nám potvrzuje i komplex S.T.A.R. labs, který pomohl Cyborgovi k supersilám v podobě robotických součástí jeho těla.

S laboratoří je úzce spjat i Lex Luthor, který se pokoušel v komiksové verzi o její získání. Ale k tomu, že se v budoucnu ukáže Lex, jsme nepotřebovali žádné informace, protože Lex a Superman k sobě patří stejně jako Batman a Joker.

Díky těmto informacím si můžeme být jisti, že se brzy spustí lavina filmů ze světa DC. Již teď je jasné, že nadcházející roky budou ve znamení sci-fi a fantasy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muž z oceli odhalil další postavy universa. Kdo se v budoucnu představí?

Hide picture