Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Mediální nálož k filmu Úsvit planety opic. Chystáte se do kina?

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

14. 7. 2014

Ať už v evoluci věříte nebo ne, filmoví tvůrci rozhodně věří v úspěchy nejrůznějších opičích snímků. Právě proto se rozhodli navázat na úspěchy předchozích adaptací knihy Planeta opic a míří do kin s jejím Úsvitem.

usvit-planety-opic-3-cinemart

Režisér Matt Reeves tak pokračuje v příběhu Zrození planety opic z roku 2011 a v Úsvitu planety opic mapuje osud šimpanze Caesara (opět bravurně ztvárněného Andy „Glumem“ Serkisem) poté, co díky pokusům s neschváleným lékem získal mimořádnou inteligenci. Caesar uprchl se smečkou lidoopů do hlubokých lesů poblíž San Franciska a společně sbírají síly k porážce lidstva, které téměř vymřelo kvůli agresivnímu viru.

Zbývající potomci lidstva se opět snaží přebrat nadvládu nad vším živým, ale s drtivou převahou stále inteligentnějších opic je to nelehký úkol. Bude člověk zatracen nebo se mu nakonec zázrakem podaří zvítězit a opět se stane pánem tvorstva?

Odpověď na všechny otázky naleznete až v kinech, ze zahraničních ohlasů se ale máme rozhodně na co těšit. Zatím si vychutnejte alespoň mediální nálož k samotnému filmu a v kalendáři si poznačte premiéru Úsvitu planety opic už na 17. července.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mediální nálož k filmu Úsvit planety opic. Chystáte se do kina?

Hide picture