Menu
FANZINE.cz
Komiks

Milion matek táhne do boje proti homosexuálním superhrdinům

Redakce

Redakce

2. 8. 2012

FOTO: Jedním z nováčků v gay světě superhrdinů je i Green Lantern z dílny DCGreen Lantern se chystá přiznat, že je gay, Northstar z komiksu X-Men svého přítele žádá o ruku. Americké sdružení One Million Moms (Milion matek) se staví na hlavu a vysílá zoufalé protesty na všechny strany.

FOTO: Jedním z nováčků v gay světě superhrdinů je i Green Lantern z dílny DC

Mezi homosexuální hrdiny se nedávno zařadil i Green Lantern. Zdroj: youtube.com

Autor článku: Michaela Vavrušová

Právě za sebou mají neúspěšný pokus o zákaz prodeje komiksu Archie, v němž se objevilo homosexuální manželství. Neprodleně se však pouští do dalšího tažení – tentokrát proti DC Comics s jeho hrdinou Green Lanternem, a Marvel Comics s Northstarovým homosexuálním sňatkem.

Většina z One Million Moms jsou muži

„Děti touží být jako superhrdinové. Napodobují jejich chování, dokonce se oblékají do kostýmů, aby se jim podobaly, jak to jen jde. Dokážete si představit malé chlapce říkat: ‚Já chci přítele nebo manžela jako X-Men‘? To je šílené!“ rozčilují se členové sdružení. „Tyhle organizace vážně ovlivňují mládež. Komiksové superhrdiny používají k tomu, aby naše mladé znecitlivěli a vymyli jim mozek, aby si mysleli, že volba homosexuálního života je normální a žádoucí.“

Čtěte také: Superman: Rudá hvězda se bratříčkuje se Stalinem a buduje socialismus

Kurt Busiek, komiksový spisovatel na jejich adresu poznamenal: „Jeden milion matek – není jich milion a většina z nich jsou muži. Když lžou o tom, kdo jsou, budou lhát o čemkoli.“

Dan Slott: „PROSÍM, bojkotujte moji knihu taky.“

FOTO: Northstar - superhrdina, gay a teď také šťastný manžel

Northstar - superhrdina, gay a teď také šťastný manžel. Zdroj: youtube.com

Napadaní tvůrci si s protesty navíc velkou hlavu dělat nemusí. Když sdružení One Million Moms vedlo kampaň proti komiksu Archie, vydání se vyprodalo.

Dan Slott, autor Spidermana, dokonce sdružení na Twitteru napsal: „Milé 1milmoms, díky za bojkot. Zvyšuje prodej, lidi si kupují víc výtisků, aby vás naštvali. PROSÍM, bojkotujte moji knihu taky.“

Šéfredaktor Marvel Comics, Axel Alonso, kvůli stížnostem plány rozhodně měnit nehodlá. Ve svém prohlášení pro portál Newsarama se nechal slyšet, že až dosud jejich publikace odrážely problémy reálného světa, a nové číslo X-Men, které je předmětem protestů, v této tradici pokračuje.

„Vydání tohoto čísla plánujeme už rok, ale nedávné diskuse o homosexuálních svazcích, které se rozpoutaly po výrocích prezidenta Obamy, dělají naše načasování ještě lepší.“ Vzniklé vášnivé debaty jsou podle něj pak jen důkazem, že se trefili do černého.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Milion matek táhne do boje proti homosexuálním superhrdinům

Hide picture