Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Místo kruhů v obilí hákový kříž. Tak vypadá plakát k filmu Iron Sky

Martin Peška

Martin Peška

10. 3. 2012

FOTO: Hákový kříž místo kruhu v obilí na plakátech filmu Iron SkyTvůrci černé sci-fi komedie Iron Sky dnes uveřejnili na své oficiální stránce na Facebooku plakát k filmu. Je na něm zobrazený hákový kříž nahrazující známé kruhy obilí.

FOTO: Hákový kříž místo kruhu v obilí na plakátech filmu Iron Sky

Za 45 minut po uveřejnění na Facebooku plakát sklidil ohlas v podobě 1.000krát stisknutého tlačítka Líbí se mi.

Snímek Iron Sky o vesmírných nacistech, kteří mají v roce 2018 zaútočit na planetu Zemi z odvrácené strany Měsíce, měl světovou premiéru 11. února na německém festivalu Berlinale.

Film na festivalu sklidil velmi pozitivní přijetí, na databázi IMDb.com má k dnešnímu dni velmi kladné hodnocení 7.9 bodů z 10. O to větší úspěch pro režiséra Iron Sky, Tima Vuorensolu, který je téměř debutant. Jediný jeho předchozí film je Star Wreck: In the Pirkinning, sci-fi parodie seriálů Star Trek a Babylon 5 vytvořená během sedmi let skupinou dobrovolníků a šířená pod svobodnou licencí.

Podívejte se na videa a další informace k filmu Iron Sky

„Iron Sky je ale temnější a o něco serióznější. Jsem si však jistý, že fanouškům Star Wrecku to nakonec přijde podobné. I zde se svérázné komediální pojetí stalo páteří příběhu,“ řekl exkluzivně pro FANZINE.cz režisér.

Do českých kin se však snímek oficiální distribucí nedostane. Nepotvrdila se ani projekce na Festivalu fantazie, který proběhne začátkem léta v Chotěboři na Vysočině. Že by se měl snímek objevit v programu filmového festivalu v Karlových Varech je v tyto dny také vyloučeno. „V tuto chvíli je program teprve sestavován a nelze se k němu vyjadřovat,“ řekla za pořadatele Zuzana Janáková.

video
play-sharp-fill

Iron Sky

Akční / Komedie / Sci-fi
Finsko / Německo / Kanada / Austrálie, 2012

Režie: Timo Vuorensola
Hrají: Udo Kier, Julia Dietze, Tilo Prückner

Světová premiéra na Berlinale: 11. února 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Místo kruhů v obilí hákový kříž. Tak vypadá plakát k filmu Iron Sky

Hide picture