Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Režisér Iron Sky: Kdyby Hitler viděl náš film, asi bychom nebyli přátelé

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

29. 1. 2012

!Exkluzivně!Finové natočili svérázné sci-fi o nacistech na Měsíci. A i když jsou to začínající filmaři, podařilo se jim přemluvil slavného Udo Kiera. Kdyby ale Hitler viděl jejich film, prý by moc nadšený nebyl…

V Iron Sky se to bude hemžit blonďáky i blondýnkami, Zdroj: ofic. stránky

Finský snímek Iron Sky, který pojednává o nacistech na Měsíci (ano, čtete správně), si již brzy odbude premiéru na německém Berlinale, konkrétně 11. února. Ačkoli sám producent Tero Kaukomaa původně doufal v uvedení i v České republice, nakonec se čeští fanoušci budou muset spokojit s promítáním na Festivalu fantazie (které také není úplně jisté).

Podívejte se na fotografie k filmu, objevily se na nich i hračky

Ve snímku si zahraje například známý Udo Kier, kterého jsme mohli vidět už v Království od Larse von Triera nebo nedávné Melancholii. Stejně tak mu ale nevadí klasický Hollywood, což dokazují jeho role v Armageddonu nebo Bladeovi.

K hraní v Iron Sky ho tvůrci nemuseli dlouho přemlouvat. „Náš projekt ho zajímal hned od začátku a chtěl v něm hrát,“ uvedl exkluzivně pro TOPZINE.cz režisér Timo Vuorensola. „Těžší bylo spíše sladit vše s jeho rozvrhem – je to velice zaměstnaný herec a kvůli tomu se musel odsunout začátek natáčení,“ dodal.

„Nakonec se ale všechno stihlo a jeho natáčení velice bavilo. Stejně tak mně přišlo úžadné natáčet s tak zkušeným hercem,“ vzpomíná režisér.

Ve filmu se objeví i slavný Udo Kier

Vuorensola je spíše debutant, i když má za sebou video film Star Wreck: In the Pirkinning. Fanoušci jeho první sci-fi komedie se prý můžou těšit na podobný styl i v Iron Sky. „Iron Sky je ale temnější a o něco serióznější. Jsem si však jistý, že fanouškům Star Wrecku to nakonec přijde podobné. I zde se svérázné komediální pojetí stalo páteří příběhu.“

Čtěte více: Hudbu k filmu představí kapela Laibach i v Praze

Iron Sky není klasický film, po kterém by sáhl každý hollywoodský producent. Peníze tak tvůrci získali od svých fanoušků a prodejem merchandisingu. Z toho se dá usuzovat, že film se nakonec může stát kultovním. Vždyť i Adolfa Hitlera by podle režiséra pobouřil, a to často stačí. „Nemyslím si, že bychom se stali přáteli poté, co by náš film viděl,“ usmívá se Vuorensola.

Iron Sky

Akční / Komedie / Sci-Fi
Finsko / Německo / Kanada / Austrálie, 2012

Režie: Timo Vuorensola
Hrají: Udo Kier, Julia Dietze, Tilo Prückner

Premiéra na Berlinale: 11. února 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Režisér Iron Sky: Kdyby Hitler viděl náš film, asi bychom nebyli přátelé

Hide picture