Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Muž z oceli má plnohodnotný trailer. Láká na novou podobu Supermana

Jan Neuman

Jan Neuman

12. 12. 2012

Také vám na filmech se Supermanem nesedělo, že již odmala uměl používat všechny schopnosti, a i přes svou odlišnost ho měli všichni rádi? Jestli ano, nyní se vám dostane realističtější a lidštější pohled na to, jak to se Supermanem bylo nebo mohlo být.

video
play-sharp-fill

Jako by se s komiksovými adaptacemi, remaky a podobnými projekty roztrhl pytel, a tak asi nemohlo dlouho trvat, než byla oprášena taková klasika, jako je právě Superman. A již podle jmen to vypadá na pořádnou pecku. Úkolu se spolu se Zackem Snyderem (Watchmen, 300: Bitva u Thermopyl) ujal i Christopher Nolan (trilogie Temný rytíř) jako producent.

„Musíš se rozhodnout, jakým mužem se chceš stát. Protože ať už se rozhodneš jakkoli, ten muž změní svět,“ poslouchá v novém traileru Henry Cavill (Válka bohů) coby Muž z oceli. I to je předzvěstí jiného zpracování, než na jaká jsme zvyklí.

Podívejte se i na úplně první teaser Muže z oceli

Příběh podobně jako v prvním filmu o Temném rytíři mapuje hrdinovo dětství. Podrobněji vypráví, čím si musel Superman projít a co se musel naučit, aby mohl žít vedle nás, smrtelníků. Pryč jsou adaptace jako v původních filmech nebo ve Smallvillu. Superman prostě nemusí být oblíbený u všech a spousta lidí z něj má strach čistě jen proto, že je jiný. Děj filmu je tedy zasazen do mnohem realističtějšího prostředí než ty předchozí.

I když jak už to tak v komiksech a pohádkách bývá, hlavní hrdina bude muset vybojovat závěrečnou epickou bitvu, a to s nikým jiným než Generálem Zodem a jeho partnerkou Faorou.

Superman bude tentokrát realističtější. Zdroj: Warner

Kromě Cavilla zde uvidíme i Amy Adams (Mupeti) coby krásnou novinářku Lois Laneovou. Super padoucha Zoda a jeho partnerku si zahrají Michael Shannon a Antje Traue. Ve filmu se představí i hrdinovi jak praví, tak adoptivní rodiče. Jeho matku Laru Lor-Val ztvární Ayelet Zurer a otce Jor-Ela gladiátor Russell Crowe. Adoptivní rodiče Martu a Jonathana Kenta pak Diane Lane a Kevin Costner. Což je pořádná posádka.

Nový Superman je už na první pohled natřískaný hvězdami a ani zhlédnutí traileru celkově skvělý dojem rozhodně nekazí. Dojemné scény se mísí s těmi akčními, je vidět vývoj a zrání hlavní postavy do podoby, ve kterého ho známe z komiksů. Přes tyto scény však film zřejmě nebude žádná nuda a bude prošpikován i akcí a napětím. Je však potřeba dát pozor na to, aby se mezi těmito dvěma elementy zvolil správný poměr, jako tomu bylo v případě Temného rytíře. Snad tedy Christopher Nolan zaúřaduje podobně jako v Batman začíná, abychom se měli do léta 2013 na co těšit.

Muž z oceli (Man of Steel)

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi
USA / Kanada / Velká Británie, 2013

Režie: Zack Snyder
Hrají: Henry Cavill, Amy Adams, Russell Crowe, Diane Lane, Kevin Costner, Michael Shannon, Antje Traue, Harry Lennix, Christopher Meloni, Julia Ormond, Laurence Fishburne, Michael Cerveris, Ayelet Zurer, Keke Palmer, Michael Kelly, Richard Schiff

Premiéra v ČR: 20. června 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muž z oceli má plnohodnotný trailer. Láká na novou podobu Supermana

Hide picture