×
FANZINE.cz

Na českou komiksovou scénu vrhne nové světlo Měsíční stín

Pražské nakladatelství Comics Centrum vydá hned na začátku listopadu americký grafický román Měsíční stín. Kromě tradičního nákladu bude pro celkem sto deset zájemců k dispozici limitovaná edice se speciální obálkou, nadstandardně zhotoveným balením a dalšími bonusy.

Měsíční stín od scenáristy Johna M. DeMatteise a výtvarníka Jona J. Mutha patří ke kultovním dílům americké komiksové scény. Kromě jiného je to první americký grafický román, jehož výtvarnou stránku tvoří výhradně malba akvarelem.

Příběh mladého intergalaktického cestovatele začal původně vycházet roku 1985 v Marvelu, ovšem za dlouhá léta své existence se dočkal mnoha dalších (mnohdy upravených) vydání. To prozatím nejnovější, které se stalo základem pro českou verzi, pochází z dílny Dark Horse a mimo původního komiksu Měsíční stín obsahuje také navazující povídku Sbohem, Stíne, již autoři vytvořili s desetiletým odstupem a která uzavírá osud hlavního hrdiny.

Grafický román, jehož cestu provázelo mnoho kontroverzí, vychází v Česku poprvé. Václav Dort, šéfredaktor Comics Centra, k jeho výrobě podotýká: „Při přípravě obrazových podkladů jsme museli zrestaurovat původní barvy a také změnit řazení stran komiksu. České souborné vydání bude asi jediné na světě se správně řazenými stránkami.“Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..