Menu
FANZINE.cz
Literatura

Na Letním knižním veletrhu v Ostravě nebude chybět ani fantastika

Marek Hofman

Marek Hofman

13. 6. 2012

V pátek 15. a sobotu 16. června se uskuteční druhý ročník Letního knižního veletrhu v Ostravě. Fanoušci fantastické literatury se mohou mimo jiné těšit na besedu se spisovateli Františkou Vrbenskou a Josefem Pecinovským.

FOTO: Josef Pecinovský

Josef Pecinovský na veletrhu promluví i o své poslední knize. Foto: Marián Juskanin, FANZINE.cz

Výstaviště Černá louka v Ostravě pohostí 15. a 16. června Letní knižní veletrh. Své si na něm mohou najít také čtenáři sci-fi, fantasy a hororu.

Na stáncích vydavatelů, kteří se veletrhu zúčastní, čeká návštěvníky množství slev. Mezi největší lákadla pro žánrového fanouška patří antologie tajemné fantasy Temné časy. Svými povídkami do ní přispěli například Petr Schink, Míla Linc nebo František Kotleta. Při troše štěstí lze domů odejít i s podpisem Martina Fajkuse, editora antologie.

Čtěte také: Čtyři autoři Agenta JFK zasednou v porotě soutěže Fantastická povídka

Českou fantastiku na veletrhu zastoupí také Františka VrbenskáJosefem Pecinovským. Setkání s autory proběhne v sobotu ve 12 hodin. Spisovatelé představí projekt Kroniky karmínových kamenů, do něhož Josef Pecinovský nedávno přispěl románem Zapomenuté jezero.

Milovníci záhad a tajemna mohou zhlédnout dokumentární filmy Arnošta Vašíčka. Unikátní snímky přinášejí podívanou o tajemné minulosti lidstva, kontaktech s mimozemskými civilizacemi a nadpřirozených jevech a úkazech z celého světa.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na Letním knižním veletrhu v Ostravě nebude chybět ani fantastika

Hide picture