×
FANZINE.cz

Nabízíme koncepty filmové Dark Tower podle předlohy Stephena Kinga

Dílo Stephena Kinga na plátně, to není nic výjimečného. Ovšem co takhle jeho nejlepší dílo? Temná věž na svou filmovou podobu stále čeká, fanoušci už ale mají o některých obrazech jasno.

FOTO: Dark Tower
I takhle by mohl podle fanoušků film vypadat. Zdroj: Gregory Hill

Knihy Stephena Kinga jsou oblíbené nejen běžnými čtenáři, ale také filmaři, kteří podle nich nezřídka točí filmy. Mezi nejznámější patří Zelená míle či Vykoupení z věznice Shawshank. V příštím roce vznikne podle Kingovy předlohy hned několik filmů, do budoucna snad potká podobný osud i román The Dark Tower, v češtině známý jako Temná věž.

Původním záměrem projektu bylo vytvořit z předlohy celovečerní film (či dokonce několik) a zároveň televizní sérii, ovšem studio se začalo při pohledu na náklady cukat. Není tak jasné, jaký formát nakonec z tématu vzejde a zda snímek vůbec vznikne. Od projektu už dala v minulosti ruce pryč studia Warner Bros. a Universal a převedení knižního díla na plátno se tak protahuje.

Temná věž vypráví o pistolníkovi Rolandovi, který putuje k Temné věži s cílem zabránit zkáze Středosvěta. Sám King považuje tento román za své vrcholné dílo.

Zajímá vás, jak by mohla Temná věž jako film vypadat? Pro představu mohou posloužit obrázky, které vytvořil ilustrátor Gregory Hill. Zachycují jak temná zákoutí, tak idylický obraz vesnice.

FOTO: Dark Tower

FOTO: Dark Tower

FOTO: Dark Tower

FOTO: Dark Tower

FOTO: Dark Tower

FOTO: Dark Tower

FOTO: Dark TowerDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..