Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Nádherné bytosti přecházejí z knihy na plátna. Tvůrci slibují i Jeremyho Ironse

Denisa Marešová

Denisa Marešová

19. 3. 2012

Mysteriózní kniha o velké lásce dvou mladých lidí čeká na filmové zpracování. Oním románem je Beautiful Creatures od autorek Kami Garciové a Margaret Strohlové.

Česká ilustrace knihy Nádherné bytosti, Autor: Diana Delevová

Za adaptaci knihy Beautiful Creatures bude zodpovědný americký režisér Richard LaGravenese, který je známý především jako tvůrce romantických filmů Paříži, miluji tě či P. S. Miluji tě. Hlavního hrdinu Ethana, jehož očima je celý nadpřirozený příběh lásky vyprávěn, si zahraje mladý herec Jack O’Connell, známý například z hororu Jezero smrti.

Nádherné bytosti dvojice Garciová & Stohlová vyprávějí o zrůdách na maloměstě

Láska až za hrob, ale s velkými překážkami

Kniha Beautiful Creatures pojednává o mladém chlapci Ethanovi, který jako poloviční sirotek nesnáší svůj dosavadní život na zapadlém maloměstě. Ovšem až do té doby, než se do města vrátí mladá dívka Lena. Proti jejich vztahu nestojí pouze předsudky maloměšťáků, ale hlavně stará kletba, která sužuje rodinu Leny již přes sto let. Ustojí jejich láska takové překážky?

Dalšími potvrzenými herci jsou Viola Davis v roli Ammy, Emma Thompson nebo Emmy Rossum, jež si zahraje čarodějnickou sestřenici mladé Leny. Roli Ethanovi vysněné dívky získala téměř neznámá herečka Alice Englert. Nyní pokračuje poslední jednání o obsazení Jeremyho Ironse, který by měl ztvárnit tajemného a samotářského strýce jedné z rodin. Do projektu je zapojen i Thomas Mann, jenž je známý z Projektu X nebo Fun Size.

Jeremy Irons v jedné ze svých nejznámějších rolí ve filmu Lolita, Zdroj: distributor filmu

Chystaný film Beautiful Creatures má být prvním ze série knih s názvem Kronika prokletých zaklínačů. Romány jsou přirovnávány k fenoménu Stmívání, jak jsme ale již napsali: „Nádherné bytosti mají něco, co Stmívání zoufale chybělo – černočerný humor.“

Jak moc budou filmy věrně kopírovat knihy, zjistímě již za rok, kdy je plánovaná premiéra snímku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nádherné bytosti přecházejí z knihy na plátna. Tvůrci slibují i Jeremyho Ironse

Hide picture