Menu
FANZINE.cz
Komiks

Nakladatelství Trystero hledá peníze na nový komiks Daniela Clowese

Ondřej Pešek

Ondřej Pešek

14. 7. 2016

Letos v březnu vyšel v Americe komiks Patience. Dílo, na kterém Daniel Clowes pracoval celých pět let, okamžitě hnulo celým komiksovým světem. Aby se hnul i český rybníček, rozjíždí nakladatelství Trystero crowdfundingovou kampaň.

 

Daniel Clowes představuje na poli nezávislých komiksů ohromnou ikonu. Průkopnickým médiem byla série Eightball (její části vyšly i samostatně, u nás například Jako sametová rukavice odlitá ze železa), v poslední době pak také komiksovými romány Mister Wonderful o muži, který ze všeho nejvíc nenávidí sám sebe, a Death-Ray o mládenci, jemuž kouření dodává superschopnosti.

To, že jméno Clowes něco znamená, dosvědčuje i nejedna filmová adaptace, což u nezávislých komiksů není ani zdaleka tak typické jako u superhrdinů. Ghost World (se Scarlett Johannson a Stevem Buscemim) o dívkách, které právě vylézají ze školy, byl dokonce nominován na Oscara. Art School Confidental ulovil Johna Malkoviche a připravuje se misantropický Wilson s Woodym Harrelsonem.

Daniel Clowes: PatienceDívka jménem Patience, jak by měl znít český název nejnovějšího komiksu, vypráví zpočátku klasický příběh. Zabarví se těhotenský test? Nezabarví? Strach z rodičovství, stres, to vše se podepíše na kolotoči, který se následně rozjíždí. Dlouho jste neužili žádná psychedelika? Stačí si přečíst existenciální horor plný bizarností a cestování v čase Dívka jménem Patience.

Aby ale mohla Patience vyjít v češtině, je třeba nového nakladatele podpořit. K tomu slouží sbírka na portálu Hithit. Podaří se z Patience udělat Dívku jménem Patience?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nakladatelství Trystero hledá peníze na nový komiks Daniela Clowese

Hide picture