×
FANZINE.cz

NASA objevila planetu podobnou Tatooine. Vyhlašuje se pátrání po Luku Skywalkerovi

Jako na objednávku. Přesně tak by se dala charakterizovat zpráva, kterou uveřejnila NASA. Právě v době uvedení kompletní Star Wars ságy na blue-ray přišla kosmická agentura se zprávou, že objevili planetu podobnou Tatooine.

Stejně jako Tatooine i Kepler-16b obíhá kolem dvou sluncí, Zdroj: NASA

Planeta se nachází v systému Kepler-16 mezi dvojicemi hvězd nacházejících se ve vzdálenosti přibližně dvě stě světelných let od planety Země. Tato nová planeta obíhá obě hvězdy, stejně jako je tomu u domovské planety rodiny Skywalkerových.

Čtěte také:V tichomoří použivají mince Star Wars jako legální měnu

Kepler-16b, jak se nový objev nazývá, je studený, plynný svět a pravděpodobně se na něm nenachází život. Je tedy velmi nepravděpodobné, že by se po zdejších pouštích proháněl některý z rytířů Jedi.

Vedoucí výzkumu nesoucí název Kepler William Borucki prohlásil: „Tento objev potvrzuje teorii, že existuje nová třída planetárních systémů, kde by mohl být život. Vzhledem k tomu, že většina hvězd v naší galaxii je součástí binárního systému, tedy že obíhají pouze kolem jedné hvězdy, rozšiřuje tento objev možnost pro nalezení mimozemského života. Jedná se tedy o milník, který potvrzuje teorii starou desítky let, ale kterou nemohli vědci nijak dokázat. Až teď.“

Planeta byla objevena pomocí Hubblova teleskopu, Zdroj: NASA

Planeta Kepler-16b byla objevena pomocí Hubblova teleskopu. Vědci si všimli podivného jasu způsobeného vzájemným překrýváním obou hvězd. Vědci budou stále Kepler-16 sledovat a zkoumat, a tak fanouškům Star Wars ságy nezbývá, než se sevřenými palci doufat v objevení skutečné planety Tatooine, a třeba i Hvězdy smrti.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..