×
FANZINE.cz

Natáčení Warcraftu je pro nás velkou odpovědností, přiznává režisér

Lich King
Ikonická postava světu Warcraft Arthas Menethil známý především jako Lich King. Zdroj: Reprofoto youtube.com

Během tiskové konference Legendary Pictures k filmu Pacific Rim se objevilo i několik informací ohledně připravovaného Warcraftu. Podívejme se na slova režiséra Duncana Jonese k jeho nové práci.

Ikonická postava světu Warcraft Arthas Menethil, známý především jako král Lichů. Zdroj: Reprofoto youtube.com

Jak jsme mohli tušit, tak film bude založen na slavné hře World of Warcraft, která je skrytým dolem nápadů a příběhů. Jenže zde nastává malý problém. Film má již nyní zajištěnou účast více jak deseti miliónů diváků po celém světě. Každý hráč bude toužit, třeba pouze z nostalgického hlediska, vidět jeho oblíbenou hru na filmovém plátně.

„Mnohokrát v minulosti se stalo, že se studia sama sebe zeptala: ‚Kolik lidí hraje hru? Dobrá, to znamená, že si všichni zřejmě koupí lístek a půjdou se na něj podívat.‘ To je neskutečně ubohý způsob tvorby filmu,“ řekl režisér snímku Duncan Jones (Zdrojový kód, Měsíc).

Sám Duncan si je vědom obrovské zodpovědnosti vůči všem fanouškům. „Nevíme přesně, jak vytvořit film z World of Warcraftu. Hra má neuvěřitelný příběh, války, mnoho ras a vše ostatní, co lidé z Blizzardu stvořili za 9 let existence. Aby toho nebylo málo, tak k celému světu je napsáno okolo 100 knih.“

Mists of Pandaria
Zatím posledním přírůstkem do světa jsou Pandareni, kteří se objevili již ve Warcraftu 3. Zdroj: Reprofoto youtube.com

Můžeme tedy očekávat i malé zpoždění. Přeci jen jde o těžkou práci, na kterou se navíc vyvíjí enormní tlak ze všech možných stran. „Dáváme si na čas, protože rozhodně nechceme něco takového zkazit. Ale musím říci, že se pomalu dostáváme k místu, kdy budeme moci odstartovat natáčení.“

Zatím většina filmových adaptací her dopadla katastrofálně. Špatné jméno jim především vybudoval nechvalně známý režisér Uwe Boll (BloodRayne, Far Cry, Postal), kterému naštěstí majitelé práv nedovolili Warcraft natočit.

Film ze světa Warcraftu uvidíme v kinech v roce 2015, přičemž natáčení začne začátkem roku 2014.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..