Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Nejlepší fantasy soundtrack má Barbar Conan, rozhodli čeští fanoušci

Martin Peška

Martin Peška

21. 6. 2011

Čeští fanoušci fantastiky zvolili nejlepším soundtrackem k fantasy filmu soundtrack k Barbaru Conanovi, který shromažďuje 12 skladeb Basila Poledourise nahraných v Římě. K oficiálnímu vyhlášení výsledků dojde v pondělí 4. července na Festivalu fantazie v Chotěboři na Havlíčkobrodsku.

OBR: Soundtrack k filmu Barbar Conan

Původní přebal soundtracku

Soundtrack Conan the Barbarian překonal i další velmi oblíbené fantasy soundtracky k trilogii The Lord of the Rings či Dragonheart a Stardust.

VIDEO: Trailer filmu Barbar Conan: Arnold Schwarzenegger má novou konkurenci

Původní nahrávka Basila Poledourise se dočkala v loňském roce i nového provedení v podání Pražského filharmonického orchestru a sboru. Té už se ale skladatel nedožil, v pouhých jedenašedesáti letech Poledouris podlehl rakovině. Jeho skladby z vítězného soundtracku zazní naživo 21. listopadu v pražském Rudolfinu v rámci charitativní akce Concert for Help.

Podívejte se, jak Pražský filharmonický orchestr nahrával speciální dvouCD

Návštěvníci programové linie SoundtraCon (který je určen pro všechny příznivce filmové hudby) letošního Festivalu fantazie se mohou těšit kromě oficiálního vyhlášení této ankety i na další program. Například v pátek 1. července se uskuteční beseda a autogramiáda skladatele Varhana Orchestroviče Bauera, který je mimo jiné znám jako autor hudby k filmu Goyovy přízraky režiséra Miloše Formana.

OBR: Speciál k Festivalu fantazie 2011

Pokud patříte mezi fanoušky hudby k filmům Obvyklí podezřelí, X-Men 2, Superman se vrací, Fantastická čtyřka nebo Valkýra, pak se i vám nabízí možnost navštívit besedu s rodákem ze San Diega, skladatelem a střihačem Johnem Ottmanem. Ten na festival fanoušků fantastiky do Chotěboře zavítá v sobotu 2. července.

John Ottman zdraví fanoušky Festivalu fantazie, podívejte se na video

 

Celkové pořadí TOP 10 fantasy soundtracků:
1. Conan the Barbarian
2. The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
3. The Lord of the Rings: The Return of the King
4. Stardust
5. Dragonheart
6. – 7. The Lord of the Rings: The Two Towers
6. – 7. Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
8. Krull
9. – 10. Edward Scissorhand
9. – 10. Legend

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepší fantasy soundtrack má Barbar Conan, rozhodli čeští fanoušci

Hide picture