Menu
FANZINE.cz
Fantasy seriály

Nejoblíbenější postavou z 2. série Hry o trůny je Tyrion Lannister

Martin Peška

Martin Peška

18. 6. 2012

FOTO: Tyrion Lannister v seriálu Hra o trůnyNejoblíbenější postavou českých diváků z 2. série fantasy seriálu Hra o trůny, kterou nedávno odvysílalo HBO, je Tyrion Lannister zvaný Skřet. Vyplývá to z ankety mezi čtenáři magazínu FANZINE.cz.

FOTO: Tyrion Lannister v seriálu Hra o trůny

Ankety, která začala 1. června na oficiální facebookové stránce magazínu FANZINE.cz, se zúčastnilo 965 čtenářů. S přehledem nejvíce hlasů (284) získala postava, kterou ztvárnil herec Peter Dinklage, Tyrion z rodu Lannisterů.

Tyrion Lannister je mladším bratrem sera Jamieho a královny Cersei Lannisterových. Jeho otec Tywin jím pohrdá, jelikož je lilipután a také proto, že jeho manželka Joanna, Tyrionova matka, zemřela právě při jeho porodu. Co ale Tyrion ztrácí na výšce, dohání inteligencí a důvtipem – je přesným opakem svého staršího bratra Jamieho, krásného a udatného Králokata, který v anketě získal pouhých 8 hlasů.

Velmi oblíbenou postavou je také malé děvčátko jménem Arya Stark (124 hlasů), které se chce naučit zacházet s mečem, a její nevlastní bratr Jon Snow (107 hlasů), člen Noční hlídky.

Čtvrtou nejoblíbenější postavou českých fanoušků Hry o trůny je s 65 hlasy vrah vystupující pod různými jmény, nejčastěji však jako Jaqen H’gha, muž, který dokáže měnit svou tvář a pomáhá na oplátku za záchranu svého života Arye Stark na její cestě k mýtické Zdi.

Čtěte také: Nejoblíbenějším pivem fanoušků sci-fi, fantasy a hororu jsou Svijany

Nejoblíbenější pětici postav 2. série Hry o trůny uzavírá jméno dcery Aerya II., zvaného Šíleného krále, který vládl Sedmi královstvím před takzvanou Robertovou rebelií. Tím jménem je Daenerys Targeryen, pro které hlasovalo 56 čtenářů a které patří jedné z hlavních postav, jež hodlá uplatnit svůj dědický nárok na Železný trůn.

Popularitu čtenářů magazínu FANZINE.cz, kteří seriál sledují, si získal i komparzista, kterému rozbil hlavu kámen při útoku na Královo přístaviště. Získal 38 hlasů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejoblíbenější postavou z 2. série Hry o trůny je Tyrion Lannister

Hide picture