×
FANZINE.cz

Nolan se chopí natáčení televizního seriálu podle Asimovovy Nadace

Zachráníš Nadaci, zachráníš vesmír. Nolan je zkrátka hrdina. Zdroj: obal knižní adaptace

Ještě před pár lety to po neúspěšných pokusech vypadalo, že se sci-fi sága Nadace nikdy nedočká svého uvedení na televizní obrazovky. To by se ovšem úkolu nesměl zhostit někdo ze slavného rodu Nolanů.

Zachráníš Nadaci, zachráníš vesmír. Nolan je zkrátka hrdina. Zdroj: obal knižní adaptace
Zachráníš Nadaci, zachráníš vesmír. Nolan je zkrátka hrdina. Zdroj: obal knižní adaptace

Tentokrát se však nejedná o Christophera, ale jeho mladšího bratra Jonathana. Ani ten ale není ve světě kinematografie žádným nováčkem – díky jeho povídce totiž Christopher Nolan natočil své Memento, a kromě toho mu také pomohl se scénáři k filmům o Batmanovi i nejnovějšímu snímku Interstellar.

Slavná série Nadace, kterou psal Isaac Asimov téměř padesát let, vypráví o tom, jak lidstvo osídlilo téměř celou galaxii a mělo vytvořit jednotné společenství všech planet. Všechno se děje na základě výpočtů geniálního matematika Hariho Seldona (pozor, neplést se Sheldonem), jehož teorie tvrdí, že myšlení tolika lidí lze ovládat jen tehdy, pokud nebudou bráni jako jedinci, ale seskupeni do obrovských mas. Brzy ale zjistí, že celá galaxie stejně spěje k zániku na stovky let, a jediný způsob, jak uchovat vědomosti pro příští galaxii, je založit sídlo pro skupinku vědců, tzv. Nadaci.

Celá dobrodružná sága byla připravena ke zfilmování už před pěti lety ve studiu Sony Pictures. Brzy se ale zdálo, že napsat scénář k něčemu takovému je téměř nadlidský úkol, a celý projekt zůstal stát.

Nakonec práva koupila televize HBO a úkol svěřila právě Jonathanu Nolanovi. Snad proto, že díky práci na Interstellaru už má s galaxií a osidlováním cizích planet zkušenosti. Seriál, který bude primárně založen na původní románové trilogii (Nadace, Nadace a Říše a Druhá nadace) by měl na obrazovky dorazit už během příštího roku.1 Komentář Nolan se chopí natáčení televizního seriálu podle Asimovovy Nadace

  1. Jéžiš, Nadaci miluju nadevše, ale pokud to svěří skutečně Nolanovi, udělá z toho roztahanou sračku. Nolan je nejpřeceňovanější režisér dnešní doby. On do Nadace zatáhne milión keců, filozofických úvah a úplně to zazdí. Jak to je filozofická kniha, nebo tedy řada knih, které jsem, všechny četl, neb mi říkají pane, ale Nolan je fakt ten poslední, komu bych to svěřil. Ještě tam píchne DiCapria do role Hariho Seldona, Golana Trevize nebo někoho takového a bude vymalováno. Tohle je téma, ať se mnou souhlasíte nebo ne, pro J.J.Abramse, protože jeho věci mají šťávu a nejsou přehlceny zbytečnou filozofií od začátku do konce.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..