×
FANZINE.cz

Nové knihy sci-fi, horor i mystika – Harry Potter nebo Ray Bradbury

Vladimir Afanasjevič Obručev: Plutonie

Vladimir Afanasjevič Obručev: PlutonieSlavný ruský cestovatel a geolog Vladimir Obručev napsal román Plutonie před sto lety. Jde o poutavý příběh v duchu románu Cesta do středu Země od Julese Verna. Poprvé vyšel v roce 1924 v Petrohradě, ale od té doby neztratil nic ze své čtivosti.

V samotném Rusku je považován za nesmrtelnou klasiku žánru fantastiky a vychází stále znovu a znovu. Očividně se stal i jednou z inspirací pro neméně slavný film Karla Zemana Cesta do pravěku. Ilustrace k českému vydání vytvořil malíř Zdeněk Burian.

Klasika ruské fantastiky se vrací s jedinečnými ilustracemi Zdeňka Buriana. Prožijte znovu “cestu do pravěku”!

Vydalo nakladatelství Albatros 31. srpna 2020.

Oscar Wilde: Obraz Doriana GrayeOscar Wilde: Obraz Doriana Graye

Jediná rozsáhlejší próza Oscara Wilda předvádí na fantastickém příběhu aristokrata, jemuž kouzelná moc propůjčila věčnou krásu a mládí, rozpor mezi morálkou a estetickým prožitkem – zatímco Dorian Gray zůstává stále dvacetiletý, jeho dokonalá podoba na plátně stárne a oškliví podle toho, kolik dívčích srdcí zlomil a kolik nadějných mladíků přivedl do zkázy.

Nadčasový fantastický příběh.

Vydalo nakladatelství CooBoo 31. srpna 2020.

Mikki Lish, Kelly Ngai: Dům na Hrabivém vrchu

Mikki Lish, Kelly Ngai: Dum na Hrabivém vrchuKdyž si Hedy a Spencer začnou všímat tajemných vzkazů na zaprášených rámech obrazů, Vánoce ve strašidelném domě jejich dědečka se změní v misi s jediným cílem: zjistit, kam zmizela jejich babička. Co jim však dědeček, který kdysi býval kouzelníkem, tají? S pomocí mluvící hlavy jelena, medvědí kožešiny a dalších tajemných bytostí žijících v domě vyráží dvojice odvážných sourozenců najít pravdu.

Magický, plný strašidel a podivných zvuků: vítejte v domě na Hrabivém vrchu…

Vydalo nakladatelství Fragment 27. srpna 2020.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..