Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Nové sci-fi filmy na DVD: Atlas mraků potěší estetikou a zasáhne duši

Redakce

Redakce

1. 3. 2013

David Mitchell: Atlas mraků (priorita)Všechno na světě má svou příčinu, stejně jako následek. Všechno je propojené, aniž bychom si to uvědomovali. Právě o tom nás přesvědčí Atlas mraků, DVD novinka měsíce března.

Tak to je Hugh Grant (pokud byste ho čirou náhodou nepoznali) Zdroj: EEAP

Tak to je Hugh Grant (pokud byste ho čirou náhodou nepoznali). Zdroj: EEAP

Atlas mraků (Cloud Atlas, recenze, trailer)

FOTO: Cloud Atlas posterSměsice šesti žánrově odlišných příběhů, které se odehrávají v různých epochách lidstva (de facto od začátku 19. století až po čas postapokalytické budoucnosti) a na různých místech (v meziválečné Belgii, na vlnách Tichého oceánu, v temném podsvětí, ale i ve sluncem zalité Kalifornii). Hrdinové této mozaiky, mj. vyděděný skladatel či ambiciózní novinářka, se rozhodují mezi životem a smrtí.

Na snímku – který je adaptací stejnojmenného románu Davida Mitchella – spolupracovala trojice režisérů: Tom Tykwer a sourozenci Lana a Andy Wachowští (je to mimochodem vůbec první film, pod nímž je Andy podepsán s Laurou, dříve Laurencem). Tvůrci v téměř tříhodinové stopáži zobrazují myšlenku provázanosti našeho bytí, a především našich činů napříč časem a prostorem.

Atlas mraků (Cloud Atlas), Drama/Mysteriózní/Sci-Fi/Psychologický, Německo/USA/Hong Kong/Singapur, 2012, 172 minut, Režie: Tomy Tykwer, Lana Wachowski, Andy Wachowski, Hrají: Halle Berry, Tom Hanks, Hugo Weaving, Jim Sturgess, Hugh Grant

Vychází: 20. března

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové sci-fi filmy na DVD: Atlas mraků potěší estetikou a zasáhne duši

Hide picture