Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Trailer filmu Atlas mraků: Tvůrci Matrixu cestují v čase s Tomem Hanksem

Redakce

Redakce

28. 7. 2012

FOTO: Cloud AtlasOd tvůrců Matrixu, sourozenců Wachowských, a režiséra Toma Tykwera přichází nový sci-fi film Cloud Atlas neboli Atlas mraků. FANZINE.cz vám přináší nový trailer a fotky z natáčení.

video
play-sharp-fill

Atlas mraků (Cloud Atlas) je připravovaný film, ve kterém se prolíná několik žánrů. Je natočen podle stejnojmenného románu spisovatele Davida Mitchella z roku 2004 a má rovnou tři režiséry – sourozence Lanu a Andyho Wachowské (Matrix) a Němce Toma Tykwera, který stojí třeba za snímkem Lola běží o život. V hlavních rolích se objeví Tom Hanks, Hugh Grant nebo třeba Hugo Weaving. Každý herec ale ve filmu hraje několik rolí.

Čtěte více: Původně ve filmu měla hrát i Natalie Portman

Příběh je poskládán z šesti dějových linií, které se odehrávají v různých časových dobách. Sledovat tak budeme cestovatele křižujícího Pacifik v roce 1850, skladatele, který se snaží najít živobytí v meziválečné Belgii, kalifornského novináře, nakladatele prchajícího před svými věřiteli, geneticky upraveného číšníka odsouzeného k smrti a mladého ostrovana z Pacifiku, který je svědkem soumraku vědy a civilizace.

Zdroj: Entertainment Weekly

Rozsáhlý trailer (trvá téměř šest minut) nám nabízí pohled do všech částí filmu. Vidíme zde například historickou část ze sedmnáctého století nebo naopak i sci-fi. Prolínání dějových linií dodává filmu švih a rozmanitost, a tak možná uvidíme novou Fontánu nebo Pana Nikoho.

Atlas mraků (Cloud Atlas)

Drama/Sci-fi
Německo/USA/Hong Kong, 2012

Režie: Tom Tykwer, Lana Wachowski, Andy Wachowski
Hrají: Tom Hanks, Hugo Weaving, Jim Sturgess, Hugh Grant, Halle Berry, Susan Sarandon, Ben Whishaw, Jim Broadbent, Keith David, James D’Arcy, Xun Zhou, Du-na Bae, Alistair Petrie, Götz Otto

Premiéra v ČR: 22. listopadu 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Atlas mraků: Tvůrci Matrixu cestují v čase s Tomem Hanksem

Hide picture