Menu
FANZINE.cz
Literatura

Nové sci-fi knihy na březen 2013: Vychází Star Trek, Novotný i Meyer

Marek Hofman

Marek Hofman

3. 3. 2013

Co se literární fantastiky týče, měsíc březen toho nabídne opravdu hodně. Na své si přijdou jak příznivci náročnějších titulů, tak i ti, kteří hledají knihu vhodnou k odreagování. Potěšeni budou fanoušci Star Treku i čtenáři Stephenie Meyer.

Milovníci Star Treku zažijí v březnu žně. Autor: Jakub Schejbal

Milovníci Star Treku zažijí v březnu žně. Autor: Jakub Schejbal

Michael A. Martin: Star Trek: Enterprise – Romulanská válka – Pod křídlem dravce

Fandové Star Treku zažívají hody. Není to nijak dlouhá doba, co vyšel román Star Trek: Enterprise – Kobayashi Maru a hned v následujících týdnech se dočkají jeho pokračování. Knihu Star Trek: Enterprise – Romulanská válka – Pod křídlem dravce však už nevydá Laser-Books, ale Baronet. Čtenáře jistě potěší, že nakladatelství zachovalo vizuální stránku knihy.

Jak už podtitul románu napovídá, půjde v něm o válku s Romulany. Ti jsou nebezpeční a zákeřní. Útočí neviděni a i jejich plány obestírá tajemství. Po sobě zanechávají jen spálenou zemi. Nestačí na ně ani spojené síly Země, Andorie a Tellaru. Pomoct by mohl Vulkán. Ten se přidat odmítá. Navíc se zdá, že něco skrývá.

V březnu vydává Baronet.

František Novotný: Křižník Thor

Čtenáři fandící české fantastice se v březnu dočkají románu Křižník Thor. Jeho autorem je oceňovaný František Novotný. Ten proslul obálka František Novotný: Křizník Thor (malá)zejména díky cyklu Valhala. Protože se věnuje jachtingu, v jeho dílech se často objevuje námořní tematika. Nejinak tomu bude v nové knize.

Novotný v ní přibližuje svět roku 2039, jenž je schvácený katastrofou. Vody křižují novodobí bukanýři hledající tankery s ropou. Spojené státy přišly o veškerou moc. Evropská unie čelí čínské blokádě. Většina lidí přišla o všechno a pouze doufá, že se dočká zítřka.

V březnu vydává Klub Julese Vernea.

Clifford D. Simak: Město

Dalším dílem z řady Mistrovská díla science fiction je román Město od velmistra žánru Clifforda D. Simaka. Kniha patří do fantastického zlatého fondu. Neměl by ji tedy nechat bez povšimnutí, žádný čtenář klasické sci-fi.

Kniha plná myšlenek hodných úvah sleduje budoucnost lidské společnosti a světa, v němž se dědici lidského odkazu stali psi a roboti. Dějem čtenáře provázejí členové rodiny Websterů.

V březnu vydává Laser-Books.

Brandon Sanderson: Mistborn – Poselství práva

Spisovatel Brandon Sanderson patří mezi známá jména i v Česku. Tento autor dokončil Jordanovu ságu Kolo času a pustil se i do obálka Brandon Sanderson: Posleství právavlastní. Její první díl – Cesta králů – u nás vyšel minulý rok. Nejvíce však patrně proslul jako stvořitel série Mistborn.

Také román Poselství práva se odehrává v tomto magickém světě. Nejde však o čistokrevnou fantasy, kniha více připomíná sci-fi. Spisovatel děj zasadil zhruba tři sta let po událostech v původní trilogii. Magie stále funguje, o slovo se však hlásí i nové technologie. Svět budoucího Mistbornu vypadá jako New York na počátku 20. století. K nebi trčí první mrakodrapy, ulice osvětluje elektřina a všude houkají lokomotivy.

V březnu vydává Talpress.

Stephenie Meyer: Hostitel

Pokud některému z fanoušků Stephenie Meyer unikla kniha Hostitel, nemusí si zoufat. V březnu vstoupí do kin jeho filmová adaptace a nakladatelství Knižní klub chystá nové vydání románu, tentokrát s filmovou obálkou.

Ústřední aktérka příběhu Melanie Stryderová se odmítá podvolit nadvládě mimozemšťanů. Ti využívají lidi jako schránku a ovládají jejich mozek. Knize nechybí ani romantická zápletka. Vetřelkyně, jež vstoupila do mysli Melanie, je zasaženou ohromnou vlnou lidských emocí a podléhá jim. S dívkou uzavře nečekané spojenectví, jehož cílem je najít muže, kterého obě milují. Ten se skrývá neznámo kde a zatím úspěšně odolává mimozemské rase.

V březnu vydává Knižní klub.

Martin Sládek: Nabídka, která se neodmítá…

V březnu spatří světlo světa i knižní debut českého spisovatele Martina Sládka. Jde o autora, který se brobojoval několika literárními obálka Martin Sládek: Nabídka, která se neodmítá...soutěžemi, v nichž skončil na předních místech. Za jeho dosavadní nejlepší výkon lze považovat vítězství v soutěži O nejlepší fantasy.

Kniha Nabídka, která se neodmítá… v sobě spojuje čtyři příběhy. V nich popisuje svět po třetí světové válce. Děj zasadil do postapokalyptických Spojených států. V povídkách vypráví o lidech, kteří vylezli z atomových krytů do zpustošené země, ale i do války nedotčených měst. Čtenáři se mohou těšit na chladnokrevné žoldnéře, drogové gangy a pátrání po pravdě, jež měla raději zůstat utajena.

V březnu vydává Klub Julese Vernea.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové sci-fi knihy na březen 2013: Vychází Star Trek, Novotný i Meyer

Hide picture