Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Novinky k filmovému Warcraftu. Známe hlavní postavy příběhu

Jan Uhlík

Jan Uhlík

1. 8. 2013

Warcraft Náhled

Magazín Bleeding Cool odhalil analýzu všech dostupných informací o Warcraftu. Podle nich se film odehraje v době první strategické hry. Podívejme se podrobně na postavy, které by se měly ve filmu objevit.

Warcraft Náhled

Temný portál začal nekonečný konflikt mezi orky a lidmi. Zdroj. blizzard

I přes to málo informací, co nám zatím režisér Duncan Jones prozradil, se povedlo redaktorům z Bleeding Cool vydedukovat téměř jisté zasazení filmu do dějové linie. Po vyzvídání a důkladném zkoumání zjistili, že film se vrátí na samý začátek, tedy k příchodu hordy do Azerothu. Dočkáme se toho, po čem všichni prahneme, po Temném portálu na filmovém plátně. Díky tomu se nám zcela jistě potvrzují některé postavy, které jsou úzce spjaty s touto událostí.

Prvním teoreticky potvrzeným je Medivh, prorok a poslední strážce Tirisfalu. Právě on otevřel skrze příkazy Sargerase Temný portál a zpřístupnil tak volný vstup orkům do Azerothu. Pro fanoušky jde o velice známou postavu, která se proplétá všemi hrami od Blizzardu. Například ve World of Warcraftu si s jeho projekcí zahrajete partičku šachů v raidu na Karazhan.

video
play-sharp-fill

 Dalším kandidátem se stává Khadgar, jeden z nejmocnějších mágů Azerothu. Ve svých 17 letech byl zaslán k Medivhovi naučit se všem tajnostem magie. Khadgar si během svého pobytu v Karazhanu začal všímat změn u svého učitele a nakonec odhalil jeho plán otevření Temného portálu. Khadgarovi se podařilo odrazit s armádou Aliance útok z portálu a dočasně přerušit spojení. Ve hře ho nalezneme v centru Shattrathu, hned vedle A’dala.

 V poslední řadě tu máme Anduina Lothara přezdívaného Lev Aliance. Anduin, stejně jako Khadgar, byl zapojen do bojů v době první i druhé války. Bohužel padl v bitvě u skály Blackrock proti Orgrimu Doomhammerovi. Jeho heroické činy zapříčinili to, že se stal právoplatně nejlepším válečníkem a vojevůdcem historie lidí. Král Varian Wrynn pojmenoval svého syna na Lotharovu počest.

Lothar

Nákres Lothara pro hru Warcraft 2. Zdroj: blizzard

Nyní tedy víme co od Warcraftu očekávat. Nejenom, že půjde o výtečné fantasy, ale uvidíme i pořádnou řezničinu v nelítostných bojích mezi hordou a aliancí. Natáčení začne v první čtvrtině roku 2014 a premiéry se dočkáme koncem následujícího.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky k filmovému Warcraftu. Známe hlavní postavy příběhu

Hide picture