×
FANZINE.cz

Novinky knižní fantasy v listopadu – Pratchett, Hearne i Weiss

Laurie Forestová: Stínová hůlkaLaurie Forestová: Stínová hůlka

Elloren Gardnerová skrývá nejmocnější z tajemství v celé Erthii – to ona je Černá čarodějka Proroctví a je předurčena k vítězství… Nebo aby ji zneužili jako nejstrašnější ničivou zbraň. Elloren, odloučená od všech, které miluje, izolovaná a pronásledovaná, se musí uchýlit k poslední osobě, které může důvěřovat – ke svému muži, veliteli Lukasi Greyovi.

Protože se mágské síly Gardnerie chystají dobýt celou Erthii, nemá Elloren jinou možnost, než se spojit s Lukasem a sjednotit jejich sílu, aby se nedostala do rukou gardneriánského vůdce Marcuse Vogela… Držitele všemocné Stínové hůlky.

S pouhými několika týdny na to, aby se stala vycvičenou bojovnicí, a bez kontroly nad svou vlastní magií, najde Elloren nečekané spojence mezi těmi, kteří mají rozkaz ji zabít. Je čas vyjít na světlo. Je čas bojovat. A postupovat kupředu navzdory dosud nejničivějším ztrátám…

Vydalo nakladatelství King Cool 8. listopadu 2021.

Christie Goldenová: World of Warcraft Putování Azerothem – Východní království

Christie Goldenová: World of Warcraft Putování Azerothem - Východní královstvíOd blyštivých věží Silvermoonu přes sirnou horu Blackrock až k bílým kamenným zdím Stormwindu, Východní království jsou rozlehlá a plná divů. Každý kout majestátního kontinentu v sobě nese nespočet příběhů, pokladů a více než několik tajemství, která by si někteří přáli nechat spát.

Sledujte, jak mistr špeh Mathias Shaw a kapitán Flynn Fairwind vyráží z pověření krále a jeho země na expedici po Východních královstvích, zaznamenávají tamní historii a katalogizují zbraně, brnění a nevýslovně mocné síly, kterými je tento širý kraj posetý.

Putování Azerothem: Východní království pochází z pera autorky bestsellerů New York Times a spisovatelky Blizzard Entertainment, Christie Golden, a bude vaším prvním krokem na skutečně pozoruhodné cestě napříč oblíbenými zeměmi Azerothu.

VYRAZTE ZA DOBRODRUŽSTVÍM PO VÝCHODNÍCH KRÁLOVSTVÍCH!

Vydalo nakladatelství Fantom Print 9. listopadu 2021.

Sborník fantasy povídek: Žoldnéři fantasie – Zplozenci temnot

Je neuvěřitelné, že nultý ročník naší soutěže proběhl někdy v roce 1993. A od konce devadetátých let jsme urazili dvaadvacet ročníků, prvních deset pod názvem Trollslayer. Takže jsme tu byli ještě před internetem! Těžko říct, zda budeme i po něm… Michael Bronec

Když se podívám na letošní výběr žoldnéřských povídek, asi nejnápadněji se opakujícím motivem je, že nejhoršími démony jsou ti, které člověk skrývá ve vlastním nitru… Leonard Medek

Zplozenci temnot – to spojení je barvité, probouzí představivost i zvědavost, ze zamčených koutů mysli vytahuje na světlo vzpomínky, skutečné i virtuální, které děsí. Miroslav Žamboch

Obsah: Leonard Medek – Nelezte tam! (doslov I.) Miroslav Žamboch – Zplozenci temnot (doslov II.) Jitka Švubová – Tuhý kořínek Michaela Kubíčková – Veverka Jan Pečenka – Spali jsme na stránkách Petr Macháček – Spojující článek Tomáš Luksch – Hejtman Zbyněk Moravec – Dědic Utaru Eiiška Hřebenářová – Gregorův mistrovský plán Jarmila Mlčoušková – Tišitel běsů Jakub Raida – Stín na konci zátoky Stanislav Zlámal – Hlásek Karel Doležal – Zmej, třináctý drakoniánský král (hostující).

Vydalo nakladatelství Straky na vrbě 9. listopadu 2021.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..