Menu
FANZINE.cz
Literatura

Nový román Chiny Miévilla Kolejmoří vyjde v druhé polovině dubna

Marek Hofman

Marek Hofman

15. 4. 2013

China Miéville: Kolejmoří (ilustrační)Knihy britského spisovatele Chiny Miévilla patří u nás i v zahraničí k velmi oblíbeným. Každé jeho nové dílo je tím pádem velice očekáváno. Nejinak je tomu i u novinky s názvem Kolejmoří, jež se do knihkupectví dostane v druhé polovině dubna.

Nového Miévillova románu se dočkáme v druhé polovině dubna. Autor: Vincent Chong

Nového Miévillova románu se dočkáme v druhé polovině dubna. Autor: Vincent Chong

Nový román Chiny Miévilla Kolejmoří je – stejně jako autorův Un Lun Dun – orientovaný především na mládež. Také v něm se naplno projevuje spisovatelova neortodoxní až bizarní fantazie, cit pro jazyk, propracované charaktery a nezapomenutelná atmosféra. Ta má podle anotace připomínat poetiku Miévillových slavných knih Nádraží Perdido a Jizva.

Čtěte také: Festival fantazie navštíví Michael A. Stackpole, autor knih o Star Wars

Příběh Kolejmoří (v originále Railsea) čtenáře zavede na dobrodružnou cestu vlakem Médés. Na jeho palubě se nachází i ústřední China Miéville: Kolejmoří (malá obálka)postava knihy Šam ap Súrap. Spolu s ostatními neohroženými se účastní lovu na gigantického krtka se srstí slonovinové barvy. Strhující souboj na sebe samozřejmě nenechá dlouho čekat.

Šamovi však křižování železnicí posetého kolejmoří nestačí. Rád by zažil něco výjimečného. Vítaným nevšedním zážitkem se tak stává nalezení zničeného vlaku. Objev, který Šam v jeho útrobách nalezne, však změní jeho dosavadní život. Z lovce se stane lovený a bude se muset bránit pirátům, vlakařům, netvorům a mnohým dalším, kteří mu začnou jít po krku.

Knihy Chiny Miévilla jsou řazeny mezi New Weird. Tedy subžánr, jenž se snaží vyhýbat zavedeným klišé a stírá linie mezi sci-fi, fantasy i hororem. Pro tuto neotřelost si čtenáři i recenzenti autorovo dílo oblíbili.

O úspěších Miévillových knih hovoří také řada cen a nominací na nejprestižnější žánrová ocenění.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nový román Chiny Miévilla Kolejmoří vyjde v druhé polovině dubna

Hide picture