Menu
FANZINE.cz
Literatura

Festival fantazie navštíví Michael A. Stackpole, autor knih o Star Wars

Marek Hofman

Marek Hofman

10. 4. 2013

FOTO: Michael A. Stackpole (priorita)Americký spisovatel sci-fi a fantasy Michael A. Stackpole dorazí na letošní Festival fantazie v Chotěboři. Autor je známý také mezi českými čtenáři. Zejména díky románům ze světů Star Wars a Battletech.

Pořadatelé Festivalu fantazie tak vedle dvou herců ze seriálu Stargate – Davida Nykla (Dr. Zelenka) a Tonyho Amendoly (mistr Bra’tac) – ohlásili jméno dalšího zahraničního hosta. Účast spisovatele dnes redakci FANZINE.cz exkluzivně potvrdil ředitel festivalu Václav Pravda.

Michael A. Stackpole, pětašedesátiletý spisovatel žijící v Arizoně, odstartoval svou literární kariéru romány ze světa deskové RPG hry Battletech. Věnoval se mu ve více než deseti románech. Deskovky mu však neposloužily jen coby inspirace pro psaní. Sám se věnoval rovněž jejich tvorbě.

Později se pustil do práce na knihách, vycházející z kultovní filmové ságy Star Wars. Českým čtenářům se do rukou dostaly knihy ze série Star Wars: Nový řád Jedi a Star Wars: X-Wing. Stackpole napsal i několik scénářů pro komiksy ze světa Hvězdných válek. Ty se nacházejí v omnibusech X-Wing eskadra Rogue a Stíny Impéria.

Původní tvorbu započal románem s názvem Hrdinou. Jde o klasickou fantasy, v níž člověk nalezne vše, co od tohoto subžánru očekává. Tedy dobrodružný hrdinský příběh, elfy, magii i záhady.

Spisovatel Michael A. Stackpole dorazí v létě na Festival fantazie. Zdroj: Festival fantazie

Spisovatel Michael A. Stackpole dorazí v létě na Festival fantazie. Zdroj: Festival fantazie

K oblíbeným Stackopoleovým knihám patří také samostatný román Maska válečníka, série Pevnost Drakonis, Dračí hněv či Věk objevů. V poslední jmenované autor míchá reálie a mytologii Dálného východu a Jižní Ameriky.

Jeho knihy, jež jsou většinou militaristicky laděné, patří ke čtenáři i kritikou velmi chváleným. Spisovatel za ně i obdržel i několik ocenění.

Kromě Michaela A. Stackpolea dorazí na Festival fantazie 2013 i řada tuzemských autorů sci-fi a fantasy. Mezi nimi Pavel Renčín, Františka Vrbenská, Jiří W. Procházka, Miroslav Žamboch nebo František Novotný. Největší český festival zaměřený na fantastiku se koná od pátku 28. června do neděle 7. července.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival fantazie navštíví Michael A. Stackpole, autor knih o Star Wars

Hide picture