Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Nový sequel Kruhu ve 3D. Vrátí se i scéna dívky lezoucí z televize

Denisa Marešová

Denisa Marešová

11. 4. 2012

Japonské horory patří mezi jedny z nejvíce strašidelných snímků v rámci celého žánru. Nyní se můžeme těšit na návrat mrtvé holčičky, která ráda vylézá z televizí, aby zabíjela. Tentokrát dokonce v trojrozměrném japonském snímku, Sadako 3D.

Sadako 3D bude nejspíš pořádná hororová nálož. Zdroj: distributor filmu

Japonská kniha Kruh, od spisovatele Kojiho Suzukiho, se od svého vydání roku 1991 dočkala již nespočtu různých adaptací, včetně dvou amerických remaků s Naomi Wattsovou. Japonští tvůrci se rozhodli, že tato tematika stojí za další sequel, rovnou ve 3D.

Psali jsme: Největší cony na světě: První je v Japonsku, druhý a třetí v Evropě

Původní Ring z Japonska

První adaptace knihy Kruh pochází z roku 1998. Snímek s názvem Ring natočil Hideo Nakata, kterého si později pozvali do Hollywoodu, aby režíroval americký remake Kruh 2. Tehdy mladá novinářka Reiko pátrala po důvodu smrti několika mladých teenagerů, kteří zemřeli za velice podivných okolností. Médiem, jež přinášelo smrt všem, kteří záznam viděli, byla ovšem videokazeta.

Sadako 3D rozvíjí příběh vysokoškolské profesorky Akane, která zaslechla ve škole legendu o videu, které koluje na internetu a zachycuje sebevraždu člověka. Jak tomu v Kruhu bývá, kdo toto video uvidí, spáchá sebevraždu též. Nejdříve tomu Akane samozřejmě nevěří, pak se ale ona i její přítel dostanou do koloběhu věcí a musí bojovat o holé přežití.

Aby se ale všechno správně zamotalo, nebojují pouze proti týpkovi na videozáznamu, ale právě proti známé televizní dívce Sadako, která byla povolána, aby pomocí svého prokletí způsobila ve světě chaos.

Scénář k hororu napsal sám autor předlohy, Koji Suzuki. O režii snímku se stará Tsutomu Hanabusa.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nový sequel Kruhu ve 3D. Vrátí se i scéna dívky lezoucí z televize

Hide picture