Menu
FANZINE.cz
Fantasy seriály

Nový seriál podle komiksu má pilotní díl. Green Arrow napnul tětivu

Dan Lechmann

Dan Lechmann

16. 10. 2012

Green ArrowAmerická stanice CW odvysílala pilotní díl nového televizního seriálu Arrow. Hrdina v zelené kápi se snažil, co mu šípy stačily. Stačilo to i nám?

video
play-sharp-fill

Před pár měsíci jsme informovali o natáčení další komiksové inscenace ze světa nakladatelství DC Comics. Hlavní hrdina Green Arrow, který na televizním pódiu není úplně novým artiklem, v něm loví padouchy a coby novodobý Robin Hood bere bohatým, aby obdaroval chudé (nebo spíše oloupené) občany jeho města.

Pilotní díl, který stanice CW dokonce uvolnila na svých stránkách ke zhlédnutí zdarma, se předvedl v minulém týdnu na televizních obrazovkách.

Hrdina se šrámy na těle i na duši

Hlavním hrdinou příběhu o zeleném postrachu je Oliver Queen, syn miliardáře, který se před pěti lety společně se svým otcem a několika dalšími členy posádky ztratil při plavbě na moři. Oliver se vrací z ostrova, kde po celou dobu své nezvěstnosti přežíval, a zjišťuje, že se jeho rodné město hodně změnilo. Nenechává nic náhodě a s využitím svých nově nabytých schopností se střemhlav vrhá do boje proti zločincům.

Stejně jako jeho rodné město se ale změnili i jeho obyvatelé. Oliver se shledává se svou rodinou, která ho dávno oplakala, ale nikdy nezapomněla. A společně se svými přáteli se snaží navrátit zpět do civilizace, aby převzal otěže otcovy společnosti.

Green Arrow

Nikoliv Tom Hanks, ale Oliver Queen. Zdroj: CW

Tvůrci seriálu předvedli moc dobrý výkon. Režisér David Nutter, který režíroval seriál Smallville nebo i velmi úspěšné Lovce duchů, znovu ukázal svůj cit pro jemnou mozaiku seriálové tvorby a vytvořil poutavé dílo plné napětí a akce.

Čtěte také: Novodobý Robin Hood bude lovit zločince v televizním seriálu Arrow

Tempo pilotního dílu je svěží, všudypřítomná strhující akce vás přitiskne do křesel a neustálé mlžení kolem příběhu nechává člověka v kousavé nedočkavosti.

Seriál Arrow, jehož další epizodu můžete vidět ve středu 17. října, přináší svět plný nespravedlnosti, intrik, hrdinných reků a velmi ostrých šípů. Zkrátka – trefa do zeleného.

Arrow

Akční / Dobrodružný / Drama
USA, 2012

Režie: David Nutter (první epizoda)
Hrají: Stephen Amell, Paul Blackthorne, Katie Cassidy, Simon Chin

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nový seriál podle komiksu má pilotní díl. Green Arrow napnul tětivu

Hide picture