Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Novodobý Robin Hood bude lovit zločince v televizním seriálu Arrow

Dan Lechmann

Dan Lechmann

28. 5. 2012

Green ArrowNa televizní obrazovky za několik měsíců dorazí nový seriál ze světa komiksů jménem Arrow. Hrdina Green Arrow, který se objevil v seriálu Smallville, bude bránit své město jako zelený postrach všech vykořisťovatelů.

video
play-sharp-fill

Znáte to. Mládenec přijde o rodiče, objeví svoje superschopnosti, vytrénuje je na maximum a hurá kosit zástupy padouchů. Nezdá se Vám tahle písnička už trochu ohraná? Ano, není divu. Batman, Superman a všichni ostatní manové (ne, Spider-Man ne) mají společného otce. Tím není nikdo jiný než nakladatelství DC Comics, věčný sok nakladatelství Marvel, které do kin nedávno vypustilo své eso – Avengers.

Čtěte také: Tim Burton o Nolanově Batmanovi: Je ještě temnější než moje verze

Po skončení seriálu Smallville, kde jsme mohli sledovat útrapy vyrůstajícího Clarka Kenta coby Supermana, si americká stanice CW ujasnila priority. Po několika návrzích vyhrál právě Green Arrow, který bude další, kdo dostane příležitost ukázat se ve své vlastní show. Snad se trefí do černého a neupadne v zapomnění jako mnozí jeho kolegové.

video
play-sharp-fill

Originalita? To rozhodně ne!

Seriál Arrow ovšem nebude prvotní účinkování tohoto hrdiny. Jak jsem už zmínil, tato postava vystoupila v seriálu Smallville, kde ho zosobnil Justin Hartley. Když však hrábneme ještě více do minulosti, zjistíme, že kdysi dávno – v roce 1940, kdy většina z nás lezla po houbách – běžel v televizích seriál Green Archer (zelený ale moc nebyl kvůli černobílým televizorům), který byl později inspirací pro Green Arrowa.

Svým způsobem ale pro postavu Olivera Queena (civilní Green Arrowa) bylo inspirací mnohem více hrdinů. Nejlepší lučištník? Slyšel jsem, že takový už jeden je, jmenuje se tuším Hawkeye. Nebo dokonce nějaký Robin Hood. A co takhle být multimiliardář? Bruce Wayne nebo Tony Stark jistě nebudou proti. Ne, nechci být sarkastický, ale prostě se neustále točíme kolem toho samého písečku. Ale to nevadí, hlavně když nás čeká zábava!

Nepřehlédněte: RECENZE: Ve filmu Avengers předvádějí namakaní superhrdinové svá ega

A ta nás rozhodně čeká, neboť první (pilotní) díl režíruje David Nutter, který režíroval právě Smallville nebo i třeba velmi úspěšné Lovce duchů. Producent snímku je ten samý člověk jako u Green Lantern (můžeme tedy očekávat dostatek zelené barvy).

video
play-sharp-fill

Premiéru pilotního dílu tvůrci slibují na podzim. Budeme se těšit a zatím si vychutnáme trailery, které před nedávnem unikly na internet. Snad se Vám trefí do vkusu.

Arrow

Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 2012

Režie: David Nutter (první epizoda)

Hrají: Stephen Amell, Paul Blackthorne, Katie Cassidy, Simon Chin

TV premiéra: podzim letošního roku

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novodobý Robin Hood bude lovit zločince v televizním seriálu Arrow

Hide picture