Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Tim Burton o Nolanově Batmanovi: Je ještě temnější než moje verze

Redakce

Redakce

10. 5. 2012

FOTO: Batman, The Dark Knight RisesPremiéra jednoho z nejočekávanějších filmů roku Temný rytíř povstal se pomalu blíží. Závěrečný snímek trilogie Christophera Nolana je předmětem debat nejen na fanouškovském poli, ale i mezi filmaři.

FOTO: Batman, The Dark Knight Rises

Pouť netopýřího muže se chýlí ke konci. Zdroj: distributor filmu

Závěrečný díl Nolanovy batmanovské trilogie s názvem Temný rytíř povstal bude mít sice premiéru až v létě, už teď se k němu ale pochvalně vyjádřila řada recenzentů i filmařů. Výjimkou není ani mistr temné atmosféry Tim Burton, který shodou okolností také stojí za trojicí filmů o Batmanovi. První dva díly – Batman a Batman se vrací – zrežíroval, na třetím – Batman navždy – se už podílel jen jako producent.

„Vždycky jsem si říkal, že můj materiál je temný, ale v současné době moje verze Batmana vypadá jako bezstarostné dovádění, ve srovnání s Temným rytířem od Christophera Nolana,“ přiznal v rozhovoru pro časopis Cinemax Burton.

Manžel Heleny Bonham Carter se zmínil také o Michelle Pfeiffer, která v druhém díle Burtonovy série ztvárnila Selinu Kyle a její alter ego Catwoman. Pfeiffer se objeví i v režisérově novém filmu Temné stíny, jenž má premiéru 10. května.

Na adresu čtyřiapadesátileté herečky Burton pronesl: „Pro mě byla její verze Catwoman jedním z nejoblíbenějších výkonů ze všech filmů, na kterých jsem pracoval. Vzpomínám si, jak mě okouzlila tím, že nechala vyletět živého ptáka ze svých úst, naučila se používat bič a tančila po střeše na vysokých podpatcích. Ona doopravdy všechny ty věci dělala.“

V chystaném Nolanově filmu se v této roli objeví Anne Hathaway. Herecký casting doplní Christian Bale, Tom Hardy, Morgan Freeman nebo Gary Oldman. Česká premiéra očekávaného snímku je 26. července.

Temný rytíř povstal (Dark Knight Rises, The)

Akční / Krimi / Drama / Thriller
USA / Velká Británie, 2012

Režie: Christopher Nolan
Hrají: Christian Bale, Morgan Freeman, Gary Oldman, Michael Caine, Tom Hardy, Anne Hathaway, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Juno Temple, Nestor Carbonell, Matthew Modine, Joey King, Brett Cullen, Tom Conti, Chris Ellis, Christopher Judge, Daniel Sunjata, Reggie Lee, Jillian Armenante, Jason Yee, Aidan Gillen, Liam Neeson, David Dayan Fisher, Josh Stewart

Premiéra v ČR: 26. července 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tim Burton o Nolanově Batmanovi: Je ještě temnější než moje verze

Hide picture