Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Trailer filmu Dark Shadows. Johnny Depp je upír skutečně k pohledání

Dan Lechmann

Dan Lechmann

22. 3. 2012

Sweeny Todd - Johnny Depp, Helen Bonham CarterFANZINE.cz přináší svým čtenářům první trailer nového hororu z dílny Tima Burtona. Samozřejmě, že s Johnnym Deppem v hlavní roli.

video
play-sharp-fill

V 70. letech minulého století běžel v televizích stejnojmenný seriál o upírovi Barnabasu Collinsovi. Odvysílalo se 1 225 epizod. Po dvanácti letech se však pokus o oživení nezdařil, a veškeré snahy tak skončily. Nyní se otěží chopil Tim Burton.

V prvním týdnu natáčení byli přítomni jak herci současné verze, tak i té předešlé. Jonathan Frid – dřívější představitel Barnabase Collinse – se zde setkal se svým nástupcem Johnnym Deppem, který Fridovi sdělil: „Nic z tohoto by nebylo možné, kdyby nebylo tebe.“ Depp tak odkazoval na hercův velký podíl na úspěchu celé série Dark Shadows.

Režisérského křesla se zhostil Tim Burton. Muž, který stojí za zrodem mnoha kontroverzních, avšak velmi úspěšných snímků, jako je Beetlejuice, Střihoruký Edward, Ospalá díra, Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street či Alenka v říši divů.

Čtěte více: Žena v černém trhá rekordy. Harry Potter začíná s dospělými rolemi

Skoro ve všech jmenovaných filmech hraje v hlavní roli Johnny Depp, který si účinkováním v Dark Shadows připíše již osmý film natočený s Timem Burtonem.

Jak napsal Matouš Márai: „Burtonovy filmy se vyznačují jednou věcí (tedy kromě Johnnyho Deppa v téměř každém filmu) – netradičním humorem v atmosféře temné gotiky.“

Hodnocení traileru

První trailer vyobrazuje přesně to, co je pro Burtona typické – temné výjevy, které člověka lehce pošimrají na zátylku. To však platí jen pro prvních pár desítek sekund. Poté, co Johnny Depp a jeho charismatický hlas protrhne onu pochmurnou oponu, čeká diváky opět to známé humorně-obskurní Deppovské divadélko, ve kterém rozeznáme mnohé známé tváře.

FOTO: Johnny Depp v Dark Shadows

Johnny Depp je opět ve formě. Zdroj: distributor filmu

Celé ukázce pak dodává na sex-appealu přítomnost Evy Green, kterou si nepochybně každý vybaví jako bondgirl v Casino Royale. Spojení tematické hudby Dannyho Elfmana a Burtonových hororů je už dost omílané klišé a ani v tomto případě známý skladatel nešlápl vedle. Podbarvení je přesné a vyzdvihává vizuálnost o notný kousek výš.

I přes roztrhanost působí trailer velmi informativně a po jeho zhlédnutí se vám bude chtít ihned navštívit nejbližší kinosál a vychutnat si Johnnyho Deppa v celé své bledé kráse. Bohužel si ale budete muset počkat do léta.

Dark Shadows

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2012

Režie: Tim Burton

Hrají: Johnny Depp, Eva Green, Jackie Earle Haley, Michelle Pfeiffer, Christopher Lee

Premiéra  v ČR: 10. května 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Dark Shadows. Johnny Depp je upír skutečně k pohledání

Hide picture