Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Žena v černém trhá rekordy. Harry Potter začíná s dospělými rolemi

Matouš Márai

Matouš Márai

11. 3. 2012

Během tří týdnů promítání se Žena v černém stala nejúspěšnějším hororem ve Spojeném království. Navzdory nelichotivým reakcí kritiků pokořila žebříčky. Daniel Radcliffe zvládl svou první dospělou roli.

video
play-sharp-fill

Žena v černém vydělala již přes 14,5 milionu liber, celosvětově zisk již činí 100 milionu amerických dolarů. Na druhé místo se posunují Ti druzí s necelými 12 miliony. Komerční úspěch předčil dokonce takové snímky, jako je Ospalá díra nebo Interview s upírem.

RECENZE: Žena v černém. Daniel Radcliffe vidí mrtvé lidi

Výše jmenované filmy se mimo jiné vyznačují herci ze Spojených států (Nicole Kidman, Johny Depp, Brad Pitt). Angličané vírou ve své herce neoplývají o nic více než vírou v euro. Abychom však byli spravedliví, v TOP 10 filmech se nachází i film Shawn of the Dead s vynikajícím Simonem Peggem.

Harry Potter dospěl, Zdroj: distributor filmu

Daniel Radcliffe, který obsadil hlavní roli, se ještě nějaký čas nálepky Harry Potter nezbaví. Nyní však odhodil kulaté brýle a namísto čarování řeší záhady duchů ve strašidelném domě.

„Decentní dráždění od první minuty strachy pokaděných diváků nebere konce a v závěru vyeskaluje až do regulérního psychického teroru. Přitom se ale snímek nesnaží být ničím jiným než jen poctivou duchařinou. Žena v černém je tak skvělou ukázkou čisté filmařiny, která vám ale řádně znečistí spodní prádlo. A ani ten Harry Potter v hlavní roli nakonec vůbec nevadí,“ napsal v recenzi filmu Oldřich Mánert.

Podívejte se oscarový animák ze světa knih. Vezme vás do světa fantazie

Zatímco většina kritiků pokládá za nejstrašidelnější momenty filmu ty, kdy se Radcliff objeví na scéně, The Daily Telegraph přišel s opačným názorem. Označují Harryho výkon za první dospělou roli, kterou zahrál přesvědčivě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Žena v černém trhá rekordy. Harry Potter začíná s dospělými rolemi

Hide picture