Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Třetí trailer k filmu Temný rytíř povstal. Batman kopíruje Transformers

Matouš Márai

Matouš Márai

5. 5. 2012

Pokud se uděláte něčím víc než pouze člověkem, pokud se zasvětíte idejím, pak se stanete něčím víc než jen člověkem. Temný rytíř opět povstane. Podívejte se na třetí trailer k filmu The Dark Knight Rises.

video
play-sharp-fill

Christopher Nolan (Memento, Dokonalý trik) je mistr svého řemesla. Batman je legenda komiksu a Christian Bale velmi schopný herec. Co se stane, když tyto tři pojmy spojíte? Odpovědí je film Temný rytíř povstal.

Podívejte se také na druhý trailer k filmu The Dark Knight Rises

V něm si psychopatický Bale (Tom Hardy) získá pozornost celého Gothamu svým touchdownem, jímž zničí celý stadion. Temný rytíř se tedy musí vrátit, což nebude zase tak jednoduché, protože v minulém díle Batman obětoval svou pověst pro záchranu čistého štítu gothamského hrdiny Harveyho Denta.

Bane smysl pro humor nemá. Zdroj: distributor filmu

Hodnocení traileru

V traileru se nám Nolan snaží naznačit dvě věci. Za prvé, že se nešetřilo a scény podle toho budou vypadat. Za druhé, že Temný rytíř nebude válčit se zločinem sám. V potemnělém Gothamu se objeví nová postava – Catwoman Anne Hathaway.

Snad jen trochu vyděsí Batmanův průlet nad mrakodrapy Gotham City v Batmobilu. Nelze se zbavit pocitu, že jsme podobný záběr viděli v poněkud odlišném žánru – v Transformers. Nolanovi však věříme a víme, že nás nezklame.

Za povšimnutí ještě stojí hudební základ Hanse Zimmera (Počátek, Piráti z Karibiku), při jehož poslechu očekávání eskalují do těch nejvyšších výšin.

Temný rytíř povstal (The Dark Knight Rises)

Akční / Krimi / Drama / Thriller
USA / Velká Británie, 2012

Režie: Christopher Nolan
Hrají: Christian Bale, Morgan Freeman, Gary Oldman, Michael Caine, Tom Hardy, Anne Hathaway, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Juno Temple, Nestor Carbonell, Matthew Modine, Joey King, Brett Cullen, Tom Conti, Chris Ellis, Christopher Judge, Daniel Sunjata, Reggie Lee, Jillian Armenante

Premiéra v ČR: 26. července 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Třetí trailer k filmu Temný rytíř povstal. Batman kopíruje Transformers

Hide picture