×
FANZINE.cz

Ochránci bojkotují Hobita, zabil prý 27 zvířat. Jackson vše odmítá

Ochránci zvířat z organizace PETA tvrdí, že natáčení trilogie Hobit na Novém Zélandu způsobilo smrt zatím 27 zvířat. Režisér Peter Jackson ale vše popřel.

Peter Jackson týrání zvířat důrazně odmítá. Zdroj: youtube.com

Petera Jacksona a zbytek štábu zřejmě rozladila prohlášení organizace PETA. Ta totiž tvrdí, že během natáčení Hobita zemřelo 27 zvířat. “Pokud se smrt 27 zvířat prokáže, bude to největší počet takových úmrtí během jediné filmové produkce, o jakém jsme slyšeli,” píšou na svých internetových stránkách. “Zraněno či zabito bylo podle všeho pět koní, jeden poník a několik koz, ovcí a kuřat,” vypočítávají.

Jackson to ale vše popírá na své facebookové stránce. “Naše produkce lituje, že se PETA rozhodla pronést tak závažná obvinění, která rozrušila mnoho oddaných Kiwiů,” odkazuje se na původní obyvatele Nového Zélandu. Právě tito lidé totiž na filmech spolupracují, a to jako trenéři zvířat či farmáři, kteří nechají na svých pozemcích natáčet dané scény.

Čtěte více: Hobit bude mít tři díly. Oficiálně to potvrdil režisér Peter Jackson

Štáb se odkazuje i na jednoho z farmářů, kteří pro film zapůjčili koně. “Jsem 100% spokojený s návratem mého Shanghaie v této kondici. Během natáčení si ho dvakrát půjčili a vrátili. V obou případech na něm nebyla jediná špatná známka a byl zdravý a šťastný,” ujišťuje tento farmář ve svém dopise.

video

Do tvrzení ochranářů zvířat se pustil i herec Jed Brophy, který hraje trpaslíka Noriho. “Sám sobě bych nikdy nedovolil účastnit se natáčení, kdybych věděl, že se zde používají nebezpečné praktiky,” ujišťuje. “Můžu říct s naprostou jistotou, že produkce nakládá se zvířaty s množstvím respektu a péče.”

Pokud vás zajímá celý komentář Petera Jacksona, můžete si ho přečíst ZDE.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..