Menu
FANZINE.cz
Nejnovější filmy v kinech (sci-fi, fantasy a horor)

Prometheus má už český trailer. Mrkněte na sci-fi trhák Ridleyho Scotta

Dan Lechmann

Dan Lechmann

11. 5. 2012

!Exkluzivně!Redakce FANZINE.cz vám přináší exkluzivní trailer s českými titulky a shrnutí informací o připravovaném snímku Prometheus, který do kin dorazí již příští měsíc.

video
play-sharp-fill
03:03

Všichni milovníci sci-fi jistě radostně povyskočili, když zjistili, že Ridley Scott natáčí své další jedinečné dílo ze světa, kde mimozemské bytosti dávají dobrou noc a nejeden android i dobré ráno. Na FANZINE.cz se už nyní můžete podívat na finální trailer v HD rozlišení s českými titulky.

Ridley Scott, velikán mezi velikány. Režisér hitů, jako je Vetřelec, Blade Runner, 1492 – Dobytí ráje, Gladiátor a dalších a dalších pecek. I přes mnoho nominací však stále není držitelem Oscara. S Prometheem by se mu ale mohlo zadařit.

Když před rokem svět zasáhla zpráva o natáčení nového filmu ze Scottovy dílny, každý fanoušek série Vetřelec počal doufat v další podívanou, která bude právoplatným potomkem čistokrevné sci-fi. Co nás tedy čeká?

Čtěte také: Natáčí se sci-fi All You Need Is Kill. V hlavní roli s Tomem Cruisem

V první řadě je to napínavý děj. Skupinu průzkumníků zavede pátrání po kořenech lidské civilizace až do neprobádaných končin vesmíru, kde svedou bitvu o své životy, ale i o další existenci celého lidského druhu.

video
play-sharp-fill
02:30

Za další nás čeká výjimečný svět. Před třemi dekádami nás Scott zavedl do budoucnosti. A zde tomu není jinak – vesmírné lodě, fantaskní technologie a mimozemští tvorové v neposlední řadě budou hlavními kulisami v připravovaném trháku.

Skvostné herecké obsazení je dalším lákadlem tohoto snímku. Na stříbrném plátně se objeví charismatický Guy Pearce (Králova řeč), který ztvární zakladatele společnosti Weyland-Yutani Corporation, zodpovědného za celou misi. Další postavu zástupkyně společnosti na palubě vesmírné lodi zosobní Charlize Theron (Aeon Flux). Třetí v pořadí je hvězda posledních let Michael Fassbender (X-Men: První třída), který pro svou roli androida Davida pečlivě sledoval Blade Runnera, Scottův veleúspěšný počin z 80. let.

Nesmíme ale zapomenout ani na hlavní roli – v té se objeví Noomi Rapace, hvězda švédských kriminálek podle Stiega Larssona či drsná cikánka v druhém dílu Sherlocka Holmese.

video
play-sharp-fill
02:47

Původně měl film nést název Alien Prequel a měl být zasazen do děje o 33 let staršího předchůdce. Od tohoto plánu se však upustilo a snímek se dále vyvíjel nezávisle. Přesto se najde mnoho spojitostí mezi Prometheem a Vetřelcem. Reáliemi počínaje, designéry konče.

Nepřehlédněte: Od režiséra Potomků lidí přichází sci-fi Gravity. V hlavní roli George Clooney

Co ale odlišuje celý snímek od jeho spojitosti s historií, je jeho název. Prometheus – jméno z řecké mytologie, které podle pověsti nosil Titán, stvořitel lidí, jenž jim přinesl oheň, za což ho posléze bůh Zeus potrestal (ne zrovna moc humánně – každý den mu orel vyrval játra, která do druhého dne dorostla).

video
play-sharp-fill
01:10

Nicméně loď s tímto jménem přicestuje do našich kin již za měsíc. Ostatně jak řekl David v traileru: „Velké věci mají malé začátky…“

Prometheus

Akční / Sci-fi / Horor
USA, 2012

Režie: Ridley Scott
Hrají: Guy Pearce, Charlize Theron, Michael Fassbender, Noomi Rapace, Idris Elba

Premiéra v ČR: 7. června 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Prometheus má už český trailer. Mrkněte na sci-fi trhák Ridleyho Scotta

Hide picture