Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Podzimní seriálová vlna. Nové hity, ale i osvědčené klasiky

Jan Chalupa

Jan Chalupa

17. 10. 2011

FOTO: seriál Terra NovaNa televizní obrazovky se tento podzim vracejí některé osvědčené a úspěšné seriály se svými novými sériemi. Přicházejí ale také úplné novinky, které na svojí slávu teprve čekají.

FOTO: seriál Terra Nova

Hlavní postavy z nového seriálu Terra Nova, Zdroj: distributor filmu

Televizní stanice se v tomto depresivním ročním období, kdy začíná studentům škola a počasí působí beznadějně, pokoušejí přinést radost svým divákům prostřednictvím oblíbených seriálů. Některé z nich nepochybně skončí po první sérii pro malou sledovanost, jiné se stanou osvědčenými stálicemi.

Tradiční seriálové trháky

Včera odstartovala druhá řada seriálu The Walking Dead, která vypráví příběh skupiny lidí přežívající po decimující apokalypse v obležení zombie monsters v troskách civilizace.

První řadě byla někdy vyčítána přílišná klišovitost děje, který de facto vykrádá všechny doposud natočené zombie horory, jiní chápali celý projekt jako poctu právě těmto hororům. Nová série The Walking Death slibuje přinést úplně novou úroveň hrůzy a bolesti. Uvidíme.

Umět žít mezi zombies znamená umět zabíjet

Přibližně před měsícem se pak navrátil jiný úspěšný seriál Fringe (česky Hranice nemožného) již se svojí čtvrtou sérií. Tento projekt pochází z dílny uznávaného režiséra a scenáristy J. J. Abramse, který má na svědomí i jiné televizní trháky (například Lost nebo Alias). A právě tento tvůrce stojí i za dvěma novými seriály, které si z mnoha důvodů zaslouží vaši pozornost.

Person of Interest a Alcatraz

Na seriálu Person of Interest spolupracoval i bratr Christophera Nolana, který spolu s ním vytvářel takové filmy jako Temný rytíř nebo Memento. Spolu s mnoha dalšími důvody (obsazení, námět) sliboval být zásadní záležitostí tohoto podzimu. Výsledek nakonec ale sklidil spíše vlažnou kritiku.

Recenze pilotního dílu zde

Seriál z výkonné produkce Abramse, který na svoji premiéru teprve čeká, je Alcatraz, který v seriálové komunitě také budí nemalá očekávání. Předně se v ústředních rolích představí charismatický Sam Neill a také  Hurley z Lost Jorge Garcia. Námět je také zajímavý –  v roce 1963 zmizí z této přísně střežené věznice všichni vězni, aby se v současnosti z neznámých důvodů zase začali postupně objevovat.

Jak je z ukázek patrno, seriál sází především na mysteriózní atmosféru spojenou s velkými tajemstvími, což jsou přesně ty ingredience, na kterých úspěšně stavěl Lost.

A nakonec dinosauři

Poslední zajímavou novinkou je seriál Terra Nova z výkonné produkce samotného Stevena Spielberga, který se zabývá cestováním v čase. Když totiž v roce 2149 lidstvo zjistí, že Země je přelidněná a životní prostředí zničené, pochopí, že jejich možná poslední nadějí je využití trhliny v čase, díky které je možné se přesunout do pravěké historie.

Zde na ně však nečeká žádná rajská zahrada, ale agresivní dinosauři, vzájemné rozepře a mnoho dalších a dalších problémů. V seriálu, který v sobě mísí prvky Avatara, Jurského parku nebo Stargate, se v jedné z ústředních rolí objevil i Stephen Lang, známý právě z filmu Avatar.

Podle prvních kritik se ale seriál zabývá spíše rodinnými problémy hlavních hrdinů, než s napínavými souboji s hladovými dinosaury.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Podzimní seriálová vlna. Nové hity, ale i osvědčené klasiky

Hide picture