Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Postavili sochu Predátora ze starého šrotu. Vynesla jim 150 tisíc korun

Martin Peška

Martin Peška

3. 1. 2012

FOTO: Socha Predátora vyrobená v thajské dílně KreatWorksZ nepoužitelných autodílů a jiného starého šrotu sestavila partička nadšenců do steampunkového umění dva a půl metru vysokou sochu Predátora.

Predátor o rozměrech 250 x 90 x 155 cm (výška x délka x šířka) a hmotnosti 500 kg vzniknul v thajské dílně KreatWorks situované v povodí řeky Chao Phraya s mnoha kanály a pomerančovými plantážemi v Pathum Thani, sousední provincii Bangkoku.

Socha patří mezi největší kousky, které umělci doposud stvořili. Rekord však prozatím drží 270 cm vysoké ztvárnění Autobota jménem Optimus Prime podle filmové série Transformers.

FOTO: Socha Predátora vyrobená v thajské dílně KreatWorks

Predátor versus jeho sochař, Zdroj: KreatWorks

Pokud máte o kovového Predátora zájem, musíme vás zklamat. Jediný vyrobený kus byl před Vánoci rozebrán, pečlivě zabalen a odeslán k zákazníkovi z amerického Clevelandu. Zájemce za něj zaplatil v přepočtu okolo 150.000 korun.

Čtěte také: Na světě je Transformery inspirovaný hudební nástroj. Autobotí ukulele

Optimus Prime je však stále k mání. Včetně dopravy do České republiky si ho můžete pořídit za necelých 250.000 korun. Pokud chcete vidět úplně největší sochu Optima, musíte se za 11 metrů vysokým a 21 tun těžkým kolosem vydat do čínského města Šen-jang. Na jeho výstavbu byly použity součástky z dvaceti aut.

KreatWorks tvoří i menší výrobky. Kromě soch se zaměřují také na dekorace od velikosti 50 cm. Podívat se můžete na kreatworks.com.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Postavili sochu Predátora ze starého šrotu. Vynesla jim 150 tisíc korun

Hide picture