Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

PragoFFest 2012: Známe 10 důvodů, proč si ho nenechat ujít

Martin Peška

Martin Peška

26. 1. 2012

FOTO: Tričko s nápisem Trust me, I am a JediModrá škola v pražských Hájích bude od čtvrtku 2. do neděle 5. února hostit bohatý program festivalu fantastiky a her s názvem PragoFFest.

video
play-sharp-fill

Na PragoFFestu proběhne například fireshow, divadlo podle hry World of Warcraft, videochat se spisovatelem military sci-fi Davidem Weberem, hraní na historických herních automatech (arkádách) či přehlídku kostýmů. Z filmových projekcí se návštěvníci mohou těšit na snímky Super 8, Zrození Planety opic, Bitva o planetu Terra a Kovbojové a vetřelci, ke kterému představil trailer v české premiéře magazín TOPZINE.cz.

Během čtyřdenní přehlídky literární fantastiky, deskových her a videoher bude letos větší prostor věnován také japonské kultuře včetně filmů, mangy a anime, ale také japonské módě a fenoménu lolita fashion. Dojít má i na stříhání a barvení vlasů dle anime předloh.

Co je to lolita fashion?

FOTO: Lolita Gothic GirlTento módní styl vznikl původně koncem sedmdesátých let minulého století v Osace. Kombinoval v sobě nejen viktoriánské a gothické prvky, ale také prvky rokokových kostýmů.

Přesto, že se hodně rozvinul a vznikla řada odnoží, např.: gothic lolita, sladká lolita, klasická lolita nebo punková lolita, základy jsou stále stejné: sukně a šaty v délce ke kolenům bývají doplněné spodničkami, podkolenky nebo punčochy, boty na podpatku či na platformě a různé pokrývky hlavy.

Tento styl přestože jeho název může odkazovat k Nabokovovu románu Lolita, nemá nic společného se sexem a sexuální energií. Právě naopak, často jej nosí mladé dívky, které odmítají současné trendy masivního odhalování a obnažování.

Redakce FANZINE.cz požádala ředitele festivalu Václava Pravdu, aby přiblížil charakter akce a v 10 bodech popsal, proč si letošní PragoFFest nenechat ujít.

1. Velká herna 40 konzolí Playstation 3, Xbox 360, Nintendo Wii, Nintendo 3DS a s prvním veřejným představením novinky Playstation Vita. Herna 40 počítačů. A herna hudebních a tanečních her. S předváděním novinek, turnaji o ceny za desítky tisíc a s bohatým přednáškovým programem v podání hráčů, herních redaktorů a tvůrců her. Zkuste i bohatou nabídku hudebních a tanečních her.

2. Velká herna (40 stolů) deskových a karetních her s výukou hraní, předváděním novinek, turnaji o ceny a možností si vyzkoušet stovku her. Místo, kde vždy najdete spolu – a proti – hráče skvělých her.

3. Bohatý program pro hráče RPG (hry na hrdiny, rolové hry) a larpů – 3 přednáškové místnosti, velká herna a několik malých heren. Zkuste na chvíli žít jiný život.

4. Na PragoFFestu dosud nejširší program pro otaku a další příznivce mangy, anime a Japonska (historie, současnosti, kultury a módy) – 3 přednáškové místnosti, manga knihovnička, workshopy a japonské hudební hry v dalších místnostech.

5. Další přednáškový a besední program s celkem 500 pořady, připravený odborníky, spisovateli, redaktory a fanoušky. Poznejte špičky herního průmyslu a fantastiky a příbuzných oborů.

6. Zábava po celý den od 9 do 2 hodin – kromě her, seriálů a přednášek i soutěže, workshopy, divadlo, diskotéka, výuka tanců, šermu a bojových umění, výstava obrazů, fireshow, manga knihovnička, anime kadeřnictví, předvádění kostýmů,… Před příjezdem se naklonujte, abyste vše stihli.

7. Úžasná atmosféra fanouškovské a přesto profesionální akce, koncentrovaná ochutnávka mnoha zajímavých zájmových a zábavních oblastí, snadné seznámení s desítkami příjemných a zajímavých lidí. Skutečná péče o spokojenost účastníků. Nebojte se přijet i sami, od nás už sami neodjedete.

8. Široký sortiment levného stravování a občerstvení přímo v budově festivalu – buFFet, čajoFFna a bar. Dopřejte si poctivou míru nápojů.

9. Kompletní služby – ubytování (i přímo v místě festivalu, ve třech kategoriích), vstupné (od hodinového, přes půldenní a denní až po čtyřdenní s výraznou slevou), doplňky (bohaté účastnické materiály s barevnou informační brožurou a propagační předměty). Vyberte si služby dle svého gusta.

10. A co jiného v zimní Praze bez pořádného sněhu? Přijďte s celou rodinou nebo partou!

Historie PragoFFestu sahá až do roku 1997, kdy jej pod názvem Pragocon založil Václav Fořtík. Datum i místo konání se rok od roku měnilo, pokaždé byl však pořádán v některé z pražských škol, nejčastěji v ZŠ v Bílé ulici.

FOTO: Tričko s nápisem Trust me, I am a Jedi

Ilustrační foto, Foto: Karel Slabý, FANZINE.cz

V roce 2010 byl festival přestěhován do Modré školy na Hájích a pořádání se ujal Václav Pravda, který stojí mimo jiné za největším festivalem fantastiky v Česku, Festivalem fantazie (poznámka redakce: odtud pochází dvojité F v názvu pražského festivalu) v Chotěboři na Vysočině.

V loňském roce padl dosavadní návštěvnický rekord PragoFFestu, když dorazilo 2.600 návštěvníků, letos by jich podle odhadů pořadatele mohlo dorazit i přes tři tisícovky.

Informace k festivalu:
Datum: čtvrtek 2. – neděle 5. února
Místo: Modrá škola (Kupeckého 576, Praha 11 – Háje)
Vstupné: od 80 korun
Sledujte také: speciál FANZINE.cz k příležitosti PragoFFestu 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

PragoFFest 2012: Známe 10 důvodů, proč si ho nenechat ujít

Hide picture