Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Stovku deskových a karetních her si lidé vyzkouší na PragoFFestu 2012

Martin Peška

Martin Peška

14. 1. 2012

FOTO: Deskové hry na FanCity 2011 v PrazeOkolo stovky českých i zahraničních deskových her si budou moci vyzkoušet návštěvníci festivalu fantastiky a her s názvem PragoFFest, který se uskuteční od čtvrtku 2. do neděle 5. února v pražských Hájích.

FOTO: Deskové hry na FanCity 2011

Foto: Karel Slabý, FANZINE.cz

Ve velké herně deskových her, která v době konání festivalu vznikne v prostorách Modré školy na Hájích, bude možné zahrát si řadu známých společenských her vydaných společnostmi Albi, Mindok, Piatnik či hry dovezené Světem deskových her. Mezi nejznámějšími jmenujme Osadníky z Katanu, Carcassonne, Dominion, Bang, Ubongo či Agricolu.

Můžete vyzkoušet i hru, která vás naučí rozhazovat peníze

Představí se zde i předvánoční novinky Lovci noci, Příšerky z podzemí, nebo hra Dědictví, která vznikla v české dílně Vladimíra Suchého. Deskovka, v níž jde o to, co nejrychleji utratit své peníze, nedávno sklidila úspěch na herním veletrhu v německém Essenu.

Čtěte také: Osadníci z Katanu získali nový luxusní vzhled

„K dispozici jsou také herní průvodci, kteří hru vysvětlí, naučí a zahrají si s návštěvníky. Je to tedy ideální způsob, jak si najít novou oblíbenou hru a samozřejmě s možností si ji rovnou i na místě koupit s festivalovou slevou,“ řekl pro FANZINE.cz pořadatel festivalu Václav Pravda.

FOTO: Deskové hry na FanCity 2011 v Praze

Foto: Karel Slabý, FANZINE.cz

Návštěvníci PragoFFestu si mohou jen tak zahrát, ale také budou mít možnost zúčastnit turnajů o ceny. Na své si přijdou fanoušci karetní hry Magic The Gathering, zajímavý turnaj se uskuteční i ve figurkové hře Flames of War.

„Novinkou v oblasti deskových her bude posílení šancí nováčků na výhru – budou sbírat samolepky/razítka za odehrání určitých her na kartičky, které se budou slosovávat každý den o cenné výhry. Účast určitě doporučujeme jak mazákům, tak nováčkům, program i herní průvodci jsou připraveni pro obě skupiny,“ dodal Pravda.

Herní program má na festivalu běžet každý den od 9 hodin ráno až do ranních hodin.

Informace k festivalu:
Datum: čtvrtek 2. – neděle 5. února
Místo: Modrá škola (Kupeckého 576, Praha 11 – Háje)
Vstupné: od 50 korun
Sledujte také: speciál FANZINE.cz k příležitosti PragoFFestu 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Stovku deskových a karetních her si lidé vyzkouší na PragoFFestu 2012

Hide picture