Menu
FANZINE.cz
Komiks

Přečtěte si před druhým filmem taky původní, kurva krvavé Sin City

Ondřej Pešek

Ondřej Pešek

19. 8. 2014

Jste komiksoví fanoušci nebo fanoušci filmového Sin City a nečetli jste komiksy Sin City? Běžte se zastřelit. Skočte z mostu. Pusťte si žilou. Odpravte se proudem. Anebo si je pořiďte a nevymlouvejte se na to, že se nedají sehnat. Prvním třem dílům právě totiž vyšly nové dotisky.

uvodni Frank Miller: Sin City #1

Do kin v září vtrhne druhé Sin City. A tak je třeba doplnit resty. Pokud někdo nečetl komiksové Sin City, je to velký hřích. Nyní vycházejí první tři díly v dotiscích a tak může tento hřích Hříšnému městu splatit.

První díl nese název Drsný sbohem (v prvním vydání jen Sin City) a jde vlastně o vůbec největší klasiku, co se Sin City týče. Marvovi zabili holku. Marv bude zabíjet. Ne pěkně. Ne málo. Jeden z nejdrsnějších antihrdinů komiksu vůbec vyráží na krvavou odyseu.

Druhá kniha představuje právě tu nejaktuálnější. Ženská, pro kterou bych vraždil (dříve pro mnohé lépe znějící Dáma, pro kterou se zabíjí) představuje předlohu nynějšího filmu. Láska a nenávist. První setkání s Dwightem. A o čem že to je? Tentokrát název přesně vystihuje, o čem komiks bude.

Komiks, z kterého teče jen čerň

A do třetice všeho dobrého Velká tučná zabijačka. Vrací se Dwight, který se musí zbavit těla jednoho zparchantěného policajta. Schyluje se k bouři, místo vody však budou vzduchem létat vnitřnosti. Schyluje se k velké tučné zabijačce.

Pokud vám chybí některý ze třech prvních dílů této oblíbené série a projekt Kurva velký Sin City vám přišel příliš drahý, máte konečně možnost tyto resty doplnit. Připravte si bryndáky a začtěte se do jedné z nejosobitějších noirovek vůbec.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přečtěte si před druhým filmem taky původní, kurva krvavé Sin City

Hide picture