×
FANZINE.cz

Premiéru 3. série Hry o trůny avizuje už druhý trailer. I s drakem

FOTO: Hra o trůny, 3. série, 2. trailer

Televize HBO avizuje blížící se premiéru 3. řady seriálu Hra o trůny oceněného Zlatým Glóbem a cenou Emmy už druhým trailerem.

video

Fanoušci fantasy seriálu Hra o trůny už jistě mají v kalendáři zaškrtnuto datum 31. března, kdy začne od 21:00 hod vysílat americká televize HBO novou řadu epického příběhu založeného na knižní sérii spisovatele George R. R. Martina. Má přinést pokračování boje pěti králů o železný trůn.

„Černovodý záliv pomalu vychladá a vítězové si musí upevnit svoji moc a znovu vybudovat život v Králově přístavišti. Noví uchazeči o Železný trůn se ale objevují z těch nejméně očekávaných míst. Nové i staré postavy si musí volit cestu mezi rodinou, ctí, ambicemi, láskou a velmi často i mezi přežitím, protože v Západozemí spolu s podzimem raší i občanská válka,“ uvedla v tiskové zprávě HBO.

FOTO: Peter Dinklage
Peter Dinklage jako Tyrion Lanister zvaný skřet v seriálu Hra o trůny

Diváci se mohou těšit na Tyriona z rodu Lannisterů, nejoblíbenější postavu českých fanoušků z 2. série, kterou ztvárnil herec Peter Dinklage. Objeví se ale i několik nových postav včetně tajemného vůdce Divokých za Zdí. Do jeho role byl obsazen herec Ciarán Hinds, kterého seriáloví fandové mohou znát jako Caesara ze seriálu Řím.

V Česku jen den po americké premiéře

Úvodní řada seriálu Hra o trůny byla uvedena 18. dubna 2011, druhá série se vysílala od loňského dubna. „Třetí řada seriálu bude uvedena jeden den po jeho americké premiéře,“ potvrdila redakci FANZINE.cz datum české premiéry Pavla Brožková z HBO Europe.

První díl se na televizních obrazovkách v českých domácnostech objeví v pondělí 1. dubna. Pokračování bude vždy následovat v pondělí od 22:00 hod.

video

Televizní premiéře 3. série bude předcházet televizní stanicí organizovaný tzv. kinomaraton, tedy projekce kompletní druhé řady v sále pražského kina Bio Oko. Celkem se na akci bezplatně dostane 240 fanoušků.

Na motivy románu Píseň ledu a ohně byla vyvinuta také videohra Game of Thrones, která však stejně jako komiksová verze Hry o trůny ani zdaleka nedosáhla úspěchů srovnatelných se seriálem.

Ne vždy však fanoušci usedají ke svému oblíbenému seriálu před televizi. Hra o trůny se stala podle prohlášení sítě BitTorrent piráty nejstahovanějším seriálem. S více než čtyřmi miliony staženími předčil dokonce seriály Dexter nebo Teorie velkého třesku.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..