Menu
FANZINE.cz
Horory, hororové knihy

Příběh Ženy v černém nekončí. Pokračování hororu napíše Martyn Waites

Marek Hofman

Marek Hofman

12. 2. 2013

Žena v černém (480x300)Z hororové knihy Žena v černém se po uvedení stejnojmenného filmu do kin stal bestseller. Nyní se chystá její pokračování. Nenapíše jej však Susan Hillová, ale Martyn Waites.

Horová Žena v černém se dočká pokračování. Zdroj: distributor filmu

Hororová Žena v černém se dočká pokračování. Zdroj: distributor filmu

První vydání duchařského hororu Žena v černém od britské spisovatelky Susan Hillové vyšlo v roce 1983. Než se však z knihy stal trhák, nějakou dobu to trvalo. Zásluhu na tom měla populární divadelní hra a loňský snímek s Danielem Radcliffem v hlavní roli.

Román vypráví osudy mladého londýnského právníka Arthura Kippse. Ten dostane za úkol vyřídit pozůstalost po zesnulé obyvatelce Domu u Úhořího močálu, nacházejícího se na východním pobřeží Anglie. Na jejím pohřbu spatří přízrak ženy oděné v černých šatech. Jde o předzvěst toho, že budoucí události se ponesou v nadpřirozeném a hrůzostrašném duchu.

Přečtěte si: Žena v černém. Daniel Radcliffe vidí mrtvé lidi

Nyní začalo nakladatelství Hammer Books pracovat na pokračování knihy. Oslovilo autora kriminálních příběhů Martyna Waitese, aby napsal o Ženě v černém nový román.

Děj plánované knihy Žena v černém: Anděl smrti (anglicky The Woman in Black: Angel of Death) se bude odehrávat čtyřicet let obálka Susan Hillová: Žena v černémpo událostech v původním románu. V příběhu půjde o skupinu školáků a jejich učitele evakuovaných z Londýna do Domu u Úhořího močálu. A jak prozradil vydavatel, tam na ně bude čekat Žena v černém.

Selina Walker z Hammer Books uvedla, že pokračování vychází z myšlenky samotné Susan Hillové. I když se vypravování ujme někdo jiný, spisovatelce to nevadí. „Myslím, že jde o jeden ze způsobů, jak může být literatura flexibilní. Už jsem s příběhy ve svých knihách skončila, proč by si ale nemohl práci s nimi užít někdo jiný?“ vyjádřila se Hillová.

Oslovený Martyn Waites prohlásil, že žádost o napsání dalšího románu o Ženě v černém je snem, který se stal skutečností. „Mysleli jste, že první byl strašidelný? Jen počkejte,“ dodal.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Příběh Ženy v černém nekončí. Pokračování hororu napíše Martyn Waites

Hide picture