Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Příčná ulice se konečně otevírá i mudlům. Podívejte se na zábavní park Harryho Pottera

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

7. 10. 2014

Od premiéry posledního dílu uplynuly už tři roky, přesto se příběh o Harrym Potterovi těší nebývalé popularitě. V Orlandu se proto rozhodli svůj zábavní magický park obohatit o další atrakci a pozvali mudly na prohlídku Příčné ulice.

Když přišla do kin druhá část Relikvií smrti, fanoušky mladého čaroděje zachvátil celosvětový smutek. Otevření zábavního parku v duchu populární magické ságy se proto ukázalo jako vynikající marketingový tah, a tak není divu, že vznikly hned dva – v americkém Orlandu a japonské Osace. Nadšení všech obdivovatelů navíc stále neklesá, a proto se v Orlandu rozhodli svůj park rozšířit ještě o Příčnou ulici.

Máte jedinečnou příležitost navštívit Kouzelný zvěřinec, obléct se do hábitu Madam Malkinové nebo vymyslet nějakou rošťárnu v Kratochvilných kouzelnických kejklích dvojčat Weasleových. Navíc nechybí ani Gringottova banka plná nepříjemných skřetů a na opravdové fajnšmekry čeká v Děravém kotli i legendární máslový ležák.

Takže neváhejte, nasedněte na bradavický expres a vydejte se k Ollivanderovi pro svou první kouzelnickou hůlku!

Bradavický expres

I samotná doprava do zábavního parku je stylová. Pokud vám ovšem cesta vlakem nedělá dobře, můžete dát přednost koštěti, letaxové síti nebo přenášedlu. Jste-li starší 17 let a netrpíte strachem z rozštěpení vlastního těla, můžete využít přemisťování.

pricna-ulice-bradavicky-expres

Bradavický rychlík na vás čeká! Zdroj: Universal Pictures

pricna-ulice-bradavick-expres-2

Příčnalice!

Pokud jste neuvízli ve špatném krbu, vítáme vás na Příčné ulici. Slavnostní otevření si nenechali ujít jak fanoušci z celého světa, tak i samotní herci.

pricna-ulice-1

pricna-ulice-herci-1

pricna-ulice-herci-2

pricna-ulice-2

Kratochvilné kouzelnické kejkle

Hledáte zábavu pro dlouhé večery? Jste fanoušky kanadských žertíků, ale už vám došly nápady? Pak jste na správném místě! S otevřenou náručí vás přivítá krámek Freda a George Weasleových, povedených dvojčat, díky kterým všem bradavickým vyučujícím zešedivěly vlasy dvakrát rychleji.

pricna-ulice-3

Gringottova banka

Zlodějům vstup zakázán! Nezapomeňte, že skřeti (a obzvlášť u Gringottů) jsou stvoření prohnaná a lstivá, a za každý váš pokus o odnesení cizích galeonů bude právem potrestán.

pricna-ulice-gringottova-banka

pricna-ulice-gringottova-banka-3

pricna-ulice-gringottova-banka-2

U Děravého kotle

Až vám po celodenním chození po obchodech vytráví, nezapomeňte se na závěr občerstvit u Děravého kotle. Máte jedinečnou příležitost ochutnat Máslový ležák, který vám v břiše udělá hotový ohňostroj. Tak na zdraví!

P.S. Jen pozor na hrachovou polévku!

pricna-ulice-deravy-kotel

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Příčná ulice se konečně otevírá i mudlům. Podívejte se na zábavní park Harryho Pottera

Hide picture