Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Přicházejí k nám neviditelní vetřelci. Ve filmu Černá hodina

Redakce

Redakce

13. 12. 2011

FOTO: Černá hodinaDo kin se blíží nový sci-fi thriller Černá hodina. Půjde o boj s mimozemšťany, kteří se rozhodli obsadit naši planetu a zničit v ní vše živé. Mají velkou výhodu. Nejsou vidět. Je vůbec možné je zastavit?

FOTO: Černá hodina

Čelit jim dokáží jen ti nejodvážnější                                      Zdroj: distributor filmu

Hlavní hrdiny filmu představuje skupinka mladých amerických přátel, kteří si vyrazí na výlet do Moskvy. Místo mejdanů a skvělé zábavy je však čeká něco jiného. Nebo spíš někdo jiný.

Režisérem dramatu Černá hodina je Chris Gorak, tvůrce katastrofického filmu s názvem Mraky nad L. A. (2006). V jeho režírování mu však velkou měrou pomáhal zkušený ruský režisér a producent Timur Bekmambetov.

Moskva se totiž spolu s dalšími městy po celé planetě stane centrem mimozemské invaze. Nikdo je ale nevidí. Co však vidí všichni, jsou následky jejich ničení a zabíjení. Vše živé, co se nevědomky dostane do jejich bezprostřední blízkosti, se okamžitě mění v popel.

Mimozemšťani jsou tady a mají hlad! Jaké jsou nejlepší filmy o emzácích?

Název Černá hodina není náhodný. Vetřelci nemají za cíl jen obsadit planetu a zneškodnit její obyvatele. Jejich centrem zájmu jsou i zásoby elektrické energie. Tu do sebe postupně vstřebávají, země se noří do děsivé temnoty a i naše poslední světýlka naděje pomalu pohasínají…

FOTO: Černá hodina

Přišli z vesmíru s jasným cílem zničit nás

Naděje však umírá poslední a ani lidé se nechtějí vzdát bez boje. Podaří se jim alespoň částečně vyrovnat své síly s neznámými vetřelci, a to speciálními varovnými zařízeními, která prozradí jejich přítomnost. Nečekejte však žádné vědecké superstroje, osvědčí se lidová moudrost: v jednoduchosti je krása. I když v tomto případě spíš rovnou spása.

Jako slabina mimozemských tyranů se nečekaně projeví právě elektřina. Ta je totiž prozradí, konkrétně tedy elektrická zařízení, která se v jejich blízkosti aktivují. Jako taková varovná zařízení mohou dobře posloužit například žárovky, které se v jejich přítomnosti sami rozsvítí. Bude to ale na jejich poražení stačit?

Černá hodina (The Darkest Hour)

Sci-fi / Akční / Thriller / Horor
USA, 2011, 89 min

Režie: Chris Gorak
Hrají: Olivia Thirlby, Emile Hirsch, Rachael Taylor, Max Minghella, Joel Kinnaman, Dato Bakhtadze

Premiéra v ČR: 29.12.2011

Christopher Nolan má sice jasnou představu o tom, jak by jeho trilogie měla vypadat, ale představitel dobráka komisaře Gordona pochybuje a je přesvědčen, že v něm bude chtít produkční společnost dál pokračovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přicházejí k nám neviditelní vetřelci. Ve filmu Černá hodina

Hide picture