Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Připravuje se adaptace knihy Enderova hra. Možná přijde i Gándhí

Denisa Marešová

Denisa Marešová

14. 12. 2011

V Hollywoodu plánují nový sci-fi film z alternativního vesmíru, v němž budou děti bojovat proti vesmírným hmyzákům: Ender’s Game.

Mladý Asa Butterfield jako Hugo ve snímku Hugo a jeho velký objev, Zdroj: distributor filmu

Snímek bude adaptací slavné knihy Enderova hra od Orsona Scotta Carda z roku 1985. Po dlouhém vyjednávání je už jisté, že hlavní role se ujme teprve čtrnáctiletý Asa Butterfiled, který se na začátku příštího roku objeví v našich kinech ve filmu Hugo a jeho velký objev.

TOP 7 nejlepších přátel ve sci-fi, fantasy a hororu. Na život a na smrt

Mladík z Velké Británie si zahraje chlapce Endera Wiggina, jenž je díky své nadprůměrné inteligenci a schopnosti analytického myšlení vybrán do vojenské akademie pro mladistvé, aby pak mohl zachránit celou planetu před mimozemskou návštěvou broučků.

Další role jsou zatím v jednání, ale jestli všechno dobře dopadne, uvidíme ve snímku nadějnou mladou herečku Hailee Steinfeld v roli Petry, studentky vojenské akademie, a Harisona Forda jako kapitána Graffa, Enderova mentora.

Ben Kingsley v jedné ze svých nejvýznamnějších rolí – Gándhího

Nejnovější informace tvrdí, že by se k této posádce snímku mohl připojit i oskarový herec, sir Ben Kingsley, který by v případě souhlasu hrál legendárního válečného hrdinu, který byl dlouho považován za mrtvého. Pokud by roli vzal, byl by to již druhý film, v němž by se objevil po boku mladého Asy Butterfielda (prvním je již zmíněný Hugo a jeho velký objev).

TOP 10 dětských hereckých hvězd. Sladké dětičky, nebo sny průměrného pedofila?

Důležitá informace na konec: režii filmu dostal na starost špatný herec, dobrý režisér Gavin Hood, který v minulosti natočil thriller Odvlečen nebo X-Men Origins: Wolverine. Premiéra snímku je plánovaná na rok 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Připravuje se adaptace knihy Enderova hra. Možná přijde i Gándhí

Hide picture